Wpis z mikrobloga

1. Szukam robota który będzie alternatywa dla #thermomix używaliśmy w domu przez kilka lat ale przeprowadziłem się na swoje i szukam czegoś półkę wyżej. Duże pochlebnych opinii czytałem na temat #kitchenaid jakie jest wasze zdanie?

Chciałbym ograniczyć się do 2-3 urządzeń które będą robiły większość rzeczy w kuchni. Zastanawiałem się nad robotem planetarnym kitchenAid Artisan, ale też widziałem KitchenAid Cooker procesor i teraz nie wiem na która opcje się zdecydować.

2. Co jest waszym lifehackiem w kuchni jeżeli chodzi o akcesoria, urządzenia bez których nie wyobrażacie sobie pracy w kuchni.

#kuchnia #gotujzwykopem #gotowanie #pytaniedoeksperta
  • 20
  • Odpowiedz
2. Co jest waszym lifehackiem w kuchni jeżeli chodzi o akcesoria, urządzenia bez których nie wyobrażacie sobie pracy w kuchni.


@myron_bolitar: w zasadzie to dwie rzeczy: 1) Kitchen Aid (niezbędne dodatki: druga, dodatkowa miska; misa do robienia lodów; przystawka do mielenia mięsa; ewentualnie tarka do warzyw - ale z tych nie korzystam prawie wcale); 2) Blender kielichowy.

No ja kiczena mam już prawie dziesięć lat (przytargałem z USA), i jest to
  • Odpowiedz
2. Co jest waszym lifehackiem w kuchni jeżeli chodzi o akcesoria, urządzenia bez których nie wyobrażacie sobie pracy w kuchni.


@myron_bolitar: Tani elektryczny młynek do kawy używany tylko do przypraw.
Z pozostałych akcesoriów mam maszynkę do mielenia mięsa z przystawkami do warzyw i ręczny blender.
Nic więcej z elektrycznych akcesoriów mi nie potrzeba, bo nieczęsto robię jakieś mączne ciasta.
A z całą resztą poradzę sobie za pomocą dłoni, noży, tarek, prasek,
  • Odpowiedz
@paramyksowiroza też kiedyś używałem młynka ale jest upierdliwy jak chcesz zrobić coś mokrego (np. cebula). Multiquick ma zajebisty spice grinder jako akcesorium. @myron_bolitar Planetarka KitchenAid Malakser Magimix Blender ręczny Braun Multiquick (opcjonalnie) Blender kielichowy Vitamix albo blendtec. Mandolina Benriner Dobry nóż, patelnie i garnki głównie stalowe. Szczypce, silikonowe szpatułki, drewniane mieszadła, microplane, rózga, sitka, stalowy koszyk do gotowania na parze, szpachelka, duża plastikowa deska, termometr Thermapen. Palnik ręczny (jak już jechać po
  • Odpowiedz
@myron_bolitar Ja mam jeszcze MUM Boscha i czekam aż się rozwali bo go nienawidzę ale rzadko coś piekę. U siostry używam Artisana 6,9 ale ona ma dużą rodzinę. Model to sprawa drugorzędną - każdy będzie dobry, dobierz pod własne potrzeby.
  • Odpowiedz