Wpis z mikrobloga

Przez ostatnie lata korporacjom udało się stworzyć klienta idealnego: bez jaj, bez kręgosłupa i z głębokim portfelem.

@L3gion: no nie wiem, akurat rynek kart graficznych mocno dostaje w dupę. Sprzedaż mocno siadła w roku 2022.
damienbudzik - > Przez ostatnie lata korporacjom udało się stworzyć klienta idealnego...
  • Odpowiedz
bez jaj, bez kręgosłupa i z głębokim portfelem. A wszystko to aby mieć +10 fps w grach które przejdą w kilka godzin


@L3gion: Dokładnie, przeskok z 1060 albo laptopowych gpu na 4070ti to +10 fps, a jak ktoś faktycznie ma czelność czerpać przyjemność z życia zamiast chwalić się bojkotem nvidii na wykopie to nie ma jaj i kręgosłupa xDD
  • Odpowiedz
@L3gion: tak działa biznes produkuje żeby mieć zysk, żale masz że ludzie kupują bo im się to kalkuluje? może po prostu nie potrzebujesz tak bardzo takich kart? Jeżeli tak to nic nie tracisz..
  • Odpowiedz
@ZuyKefrus: No tak jakby większość kupujących nowe karty robiła to raz na dekadę albo przechodząc na PC z netbooka :v

@Oomonatopeja: Zysk można generować poprzez dużą marżę i małą/bardzo małą podaż/popyt lub średnią marżę i średnią podaż. Nikt nie produkuje pro bono, TSMC ma ograniczone możliwości, ale aktualna sytuacja przechodzi samą siebie. To tak jakby nagle Orlen wrzucił cene paliw x2 - tam popyt jest jeszcze bardziej sztywny, bo ludzie
  • Odpowiedz
Nawet biorąc pod uwagę inflację, wzrost ceny dolara i inne zmienne to cena rtx 4070ti do takiej 970 na premiere to czysty kosmos. A i tak półka wyżej to już nie jest najwyższy model, bo przecież mamy teraz serię 4090 i pewnie pojawi się za jakiś czas 4090ti
  • Odpowiedz
@Shashek: Jeszcze niedawno ludziska bardzo się łudziły że wszytko jest winą kryptowalut xD Niech te syfrowe bagno kryptoszambo już upadnie, potem nadeszła Nvidia - dej nam tanie 4090 tki dla każdego - potem AMD ratuj nasze PCmasterrace przed chciwością Nvidia, a teraz chyba przyszło otrzeźwienie. Jeżeli tym FIRMĄ się opłaca tak sprzedawać to będą to robić i nic nie poradzą jakieś wpisy na Internetch ¯\(ツ)_/¯ A komunity jest jak każde
  • Odpowiedz
@L3gion a jeszcze pół roku temu sliniles się do 3060 za 4,5k zł.. Obudź się z tej bajki że grafy topowe były po 2k zł jak to mawiał klasyk - to se ne vrati. Płacze i głodówki nic tu nie pomogą. Ja potrzebuje karty i nie mam lepszej alternatywy, a Ty możesz czekać ile chcesz.
  • Odpowiedz
  • 0
@PhobosX: Nie 3060 za 4,5 tylko 3060 Ti za 2,7k, jak już przeglądasz profil to choć rób to dobrze xD Chcesz to kupuj tylko nie truj dupy za 5 lat że RTX 6090 wyjdzie cię 15k ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@L3gion: Nie przeglądam, nawiązuje tylko do tego co było rok temu. Nie interesuje mnie jaka masz kartę, a tym bardziej Twój profil, masz za wysokie mniemanie o sobie i to nie ja tutaj truje o cenę... Stwierdzam że nie ma innej alternatywy, czekanie nic nie zmieni.
  • Odpowiedz