Wpis z mikrobloga

Przy tworzeniu nowego seansu muszę sprawdzić czy poprzedni zakończył się już jeśli ten nowy ma być w tym samym dniu, w podobnym czasie i w tej samej sali co poprzedni. Dodatkowo mam takie wymaganie, że musi być przerwa godzinna między seansami w kinie jeśli odbywają się w tej samej sali. Wiadomo, trzeba taką salę po każdym seansie posprzątać. Np. poprzedni seans rozpoczął się 2023-01-02 o 16:30, w sali nr 3 i trwał 2 godziny, czyli następny seans w tej samej sali może odbyć się najwcześniej o 19:30. Rozumiem wymagania, ale nie bardzo wiem jak taką walidację zapisać w kodzie (klasyczny stack Spring + JPA). Jedyne co mi przychodzi do głowy to pobranie wszystkich seansów, które odbędą się w tym samym dniu, w podobnym czasie i w tej samej sali i potem jakieś dalsze kroki.
#programowanie #programista15k #java #spring
  • 4
@Nofenak: no iterujesz po tych seansach co jej pobrałeś i sprawdzasz czy zaczynaja się co najmniej godzinę po tym co chcesz go utworzyć, albo kończą conajmniej godzinę przed. Nie bardzo rozumiem w czym tu jest problem. Jak dobrze zbudujesz zapytanie do bazy to wystarczy ze sprawdzisz czy zwraca jakieś rekordy.