Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
#lego #starwars
Nie śledziłem nowości na ten rok, ale jak tylko go zobaczyłem to zamówiłem. Chciałem go zbudować jeszcze w zeszłym roku, ale zabrakło mi czasu. Wydaje mi się, że klocki są coraz gorszej jakości. Zarówno w czarnych tilach jak i szarych klockach widać różnicę odcieni. Dodatkowo bardzo rzucają się o oczy ślady po wtryskach. Na zdjęciach towarzyszy mu TIE fighter Vadera z 2009 roku.
SSH - #lego #starwars 
Nie śledziłem nowości na ten rok, ale jak tylko go zobaczyłem ...

źródło: comment_1673075649bt0DesoUDKgB0gl8nDK0fK.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@VVateuszMordawiecki: powiem Ci, ze widac roznice w jakosci. Mialem w swoich rekach chinskiego Siana i nie rozumialem o co chodzi tym wszystkim ludziom, ktorzy narzekali, ze maja rozne odcienie zielonego. Ale niestety jest to coraz szerszy problem
  • Odpowiedz
@SSH: Ja składałem r2d2 teraz (ten duży model na 50 lecie lucasfilm) i wszystko było normalnej jakości, spasowane, kolory ok, ale też zauważyłem ślady po wtryskarce.
  • Odpowiedz
@SSH: a ja powtórzę coś co pisałem już wczoraj. Składam lego dłużej niż tu większość żyje i nie zauważyłem znaczących zmian w jakości na przestrzeni lat...
  • Odpowiedz
@SSH: Mam stare klocki z lat 90. I różnica po prostu jest. Jakoś wtedy nie było takich śladów po wtryskach na każdym klocku, wydawały się idealne, bez żadnych śladów wytworzenia. Teraz powróciłem do hobby no i te naklejki i właśnie ślady po wytworzeniu klocków, masakra.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Strelau:
@Budo:
Nie chce sie licytowac na doswiadczenie, bo mam klocki ledwie od konca lat 80-tych. Ocena odczuc wizualnych jest sprawa indywidualna, kazdy widzi to co chce. Niestety, zajmuje sie tez wtryskami zawodowo i czesto zauwazam pewne szczegoly, ktore wiekszosc osob ignoruje. Wspomniany wczesniej klocek z mocno widocznymi sladami wtrysku - 2432 na przestrzeni ostatnich 15 lat byl produkowany na kilku formach, czarny i czerwony (2008 rok) z wtryskiem od
SSH - @Strelau: 
@Budo: 
Nie chce sie licytowac na doswiadczenie, bo mam klocki ledwi...

źródło: comment_1673100235ZFNTwO1ceiJHKMdw38jlkI.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz