Wpis z mikrobloga

POLSKA GRUPA GÓRNICZA

Jeżeli ktoś szuka zatrudnienia w tej firmie, chciałbym wam przedstawić, czego możecie się spodziewać w kwestiach płacowych, bo o warunkach pracy nie będę dyskutował. Większość pewnie nie wie, co to trudne warunki pracy i nie każdy ma możliwość odczuć to osobiście, więc dyskusja będzie jałowa. W pracy pod ziemią mam 17-letni staż i jestem pracownikiem fizycznym, doświadczonym.
Przedstawiam moje zarobki NETTO, czyli co trafiło na moje konto z tytułu umowy o pracę, a płace zawierają WSZYSTKO, co podkreślam, aby uprzedzić pytania. Jest w tym barbórka, 13, 14, 15, 17, 19... ołówkowe, kredkowe, inflacyjne, leniuchowe i węglowe, czyli co tam sobie wyobrazicie.
Na moje konto ROR, wpłynęło ogółem 103400 zł. Jest to ok. 8600 miesięcznie, gdyby tp podzielić przez liczbę miesięcy.

Nie jest to jakaś wybitna kwota, ale nie mam powodów do jakiegoś niezadowolenia, gdyż w 2021, było to ledwo ponad 80000 zł.
By uniknąć spekulacji, podam od razu, że pomimo wskoczenia w wyższy próg podatkowy, dalej miałem liczony mniejszy podatek, gdyż rozliczam się wspólnie z żoną. W tym roku przepracowałem także rekordową liczbę nadgodzin (zasadniczo nadgodziny to praca w święta, soboty i niedziele) i w 2022 było to prawie 800 godzin, a licząc w dniach, to dokładnie 98 dniówek (rok wcześniej ok. 100 godzin mniej)

Jeżeli ktoś jest zainteresowany, to zapraszam do PGG, chyba przyjmą każdego z doświadczeniem górniczym, a to nie jest przeszkodą, bo można bez problemu dostać się do jakieś firmy górniczej, gdzie takowe się nabędzie. Ja tak samo dostałem przyjęcie, bez żadnych mitycznych łapówek i znajomości. Zapraszam.

#pgg #wegiel #pracbaza #zarobki #gornictwo #gownowpis
podatnik_fundator - POLSKA GRUPA GÓRNICZA

Jeżeli ktoś szuka zatrudnienia w tej fir...

źródło: comment_1673097085qfLBWNcRwwJykb2EhiFuQW.jpg

Pobierz
  • 25
Biorą jeszcze w takim wieku?


@tikej: Ja bym obecnie moocno się zastanowił. Jednak nie powinieneś mieć problemu, ale jak nie masz kwalifikacji, to najpierw firma. Jeżeli masz kwalifikacje, to od razu do PPG.
W firmie z 6 miesięcy i składać papiery - zarobki podobne, czasami trochę więcej, ale bez dodatków.
Bezpośrednio PGG.

Wbrew obiegowej opinii, nie jest "różowo" w tej pracy i twój wiek, może nastręczyć ci problemów, zwłaszcza gdy nie miałeś styczności z ciężką pracą. Cierpią stawy, cierpi kręgosłup, szczególnie gdy przypadnie ci pracować na ścianie, gdy nie można nawet się wyprostować - a coraz głębiej i coraz większe ciśnienie górotworu. Nie będę się wypowiadał na temat obecnych warunków klimatycznych, bo coraz gorzej i ciężko to komuś wytłumaczyć, bo 30 stopni
@podatnik_fundator:
Ja jestem po operacji i przepuklinie l5-s1.
Do sigu miałem iść na Budryk w maju tamtego roku. Ale jak dowiedziałem się że trzeba parę lat 2/3 przecierpieć za 2500 to podziękowałem.