Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki od jakiegoś czasu zastanawiamy się nad budową własnego domu, obecnie mieszkamy u rodziców co z jednej strony jest fajne, bo koszty są dużo mniejsze, ale brakuje nam prywatności. Oboje mamy po 28 lat, łączny dochód netto 18tys zł, ja b2b dziewczyna uop. Potrzebowalibyśmy około 500tys zł na budowę domu, czy przy tych zarobkach jest to rozsądne? Teoretycznie możemy poczekać rok/dwa i odłożyć około 140tys rocznie, ale nie wiem jak wtedy zmienią się ceny. Według wyliczeń biorąco teraz kredyt na 500tys i nadpłacając go 5tys każdego miesiąca spłacimy go po 6 latach

#kredyt #kredythipoteczny #nieruchomosci

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63b9850e3aff44a0fb1b0dd4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 26
@gerypl89: xD jedyne rzeczy jakie robiły mi ekipy to: lawy, fundament (sam sobie robilem izolację, ocieplenie i zasypkę, styrodur 10cm dorwalem jeszcze po 380zł/m3), mury, strop, dach, tynki, hydraulika, posadzki i elewacja (bez tynku, sam klej na razie). Stolarke wstawiałem sam z ojcem, bo on sie tym zajmuje i uwierz mi, że na samej stolarce, systemie cieplego montażu i montazu zaoszczędziłem lekko ponad 10k zł. Elektrykę robiłem sam, z tym że
@Krmtzzz: Ok nie kłócę się skoro wszystko masz policzone. Ja na razie zrobiłem piwnice ok 80m2 po ścianach i ze stropem wyszło ok 70k. Wykop, izolacja, ocieplenie samemu. Murowanie ekipa. Ogólnie ten etap gdyby w 100% zlecić mogło by wyjść 100k bo strasznie długo zabrało wykonanie i zasypanie wykopu
@gerypl89: no to sam widzisz, masz dopiero zrobione piwnice i już 70k nie ma. A gdzie ściany, strop, dach, stolarka, elektryka, hydraulika... Jak chcesz, to jak wrócę z urlopu mogę Ci wysłać kosztorys, bo wpisuję w excela skrupulatnie każdy wydatek.