Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#samochody #motoryzacja #lpg

Jak jest z tymi Astrami J z silnikami 1.4 Turbo 140 KM? Rzeczywiście to taki wrzód na dupie z tą skrzynią M32 i pękającymi plastikami przy silniku? Z jednej strony mają całkiem przyzwoity wygląd na zewnątrz i wewnątrz, dobre osiągi i co najważniejsze są ekonomiczne zarówno w LPG jak i benzynie, gdyby ceny tego pierwszego poszły mocno w górę.

Mam następującą pulę samochodów do rozważenia:
-Astra J 1.4T (wolałbym kombi, ale przez wagę będzie musiał być raczej hatchback)
Honda Civic VIII 1.8vtec (gaz odpada)
-Megane III kombi, 1.4 Tce albo 2.0 Tce (nie podoba mi się, wersja 2.0 dużo pali)
-Laguna III liftback 2.0 Tce (trochę za duża mimo wszystko, dużo pali)

Byłem już nastawiony na Renault, ale nie do końca mogę przekonać się do ich rozwiązań. Niski prześwit, bezkluczukowe, paskudne plastiki w Megane. Kiedyś prowadziłem Astrę J z 1.4 T w kombi i prowadziło się to jak wanna pełna wody, ale przyjemnie się siedziało w środku
  • 23
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@afobam: zależy od mocy i pojemności zbiornika na gaz ( ͡° ͜ʖ ͡°) ogólnie byłem już nastawiony na Lagunę, ale w promieniu 100 km ode mnie nie było żadnej z tym silnikiem, a będąc szczerym, po dotychczasowych doświadczeniach szkoda mi jechać dalej niż 30-50 km, bo same szroty są teraz na rynku. Tak czy siak mój tok rozumowania był taki, że szukałem samochodu o długości do maksymalnie
@M13X: Dlaczego złe auta? Wszystkie wymienione będą palić podobną ilość LPG. W kwestii PB no to civic chyba najbardziej eco, za raz po nim astra.

Co do szukania w okolicy, ja odpuściłem. Patrząc na propozycje aut zakładam, że masz budżet w okolicach 30-35k a to daje już możliwość poszukania auta za granicą co bardzo polecam.