Wpis z mikrobloga

@jmuhha czemu nie boli Cię, że jakieś #!$%@? świecące dupą na kamerkach zarabia więcej niż lekarz. Czemu chłoptasie ganiający za piłką zarabiają więcej niż lekarze?

Mnie też to boli, ale tak działa jedna z patologii kapitalizmu.
W obecnym ustroju możesz się stosunkowo łatwo przebranżowić i zarabiać więcej. Ale czy społeczeństwo na tym skorzysta?
@jmuhha: zarobki są tylko luźno związane z tym co kto robi, jak ciężko, ile wiedzy do tego potrzeba i ile trzeba się uczyć, żeby to robić. Wydaje mi się, że wykształcona osoba chociaż tyle powinna rozumieć.

BTW stawki doświadczonego lekarza np. na karetce są znacznie niższe. Do tego niektóre specjalizacje nawet nie mają możliwości dorobić w gabinecie.
WyjmijKija - @jmuhha: zarobki są tylko luźno związane z tym co kto robi, jak ciężko, ...

źródło: comment_1673178089ZfIqDavagkDyPiAPtTW1ZL.jpg

Pobierz
@jmuhha: Ale czemu jak słusznie ktoś zauważył porównujesz zarobki programistów z sektora prywatnego do lekarzy w publicznej służbie zdrowia? Przecież to jest bez sensu
@jmuhha: Jestem pracownikiem it w szpitalu, mam nadgodziny ale nigdy nie widziałem za nie grosza. Jak można dopuścić do tego że lekarz kasujący 200zl za wizytę która potrafi trwać 20 minut ma lepiej płatne nadgodziny odemnie.