Wpis z mikrobloga

Byłem wczoraj na swoim pierwszym turnieju szachowym, zapomniałem napisać ( ͡° ͜ʖ ͡°) i tak naprawdę pierwszy raz grałem z kimś na prawdziwej szachownicy a nie online.
Wbiłem V kategorię.
Ale miałem frajdę po wygraniu pierwszego meczu XD
3pkt zdobyłem czyli minimum do wbicia rangi.
Trafił się dzieciak do ogrania z V rangą i popłakał się ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale pogłaskałem po główce i się uspokoił.
Nie grał źle ale grał mega szybko. Każde dziecko widziałem gralo ruch w 3 sekundy XD
Ograłem jeszcze V i IV rangę do tego 3 porażki - V,IV i bez rangi.
Ogólnie naczytałem się wcześniej że wystarczy z 1 mecz wygrać i już będzie ranga ale jednak nie było tak łatwo. Do samego końca musiałem walczyć bo wyniki: 1,0,1,0,0,1

Odpisywaliście na moje pytania tydzień temu to wołam.
@Nyggativez: @atomic77: @RaghNaarRoog: @Wegrzynski: @dr_minorek: @r4do5:
#szachy
  • 18
Ogólnie naczytałem się wcześniej że wystarczy z 1 mecz wygrać i już będzie ranga ale jednak nie było tak łatwo.


@MrBeast: No tutaj ktoś Cię oszukał, bo żeby wbić V kategorię to musisz zdobyc przynajmniej 1/3 punktów, więc w Twoim przypadku (6 partii) to jedna wygrana musialaby być podparta przynajmniej dwoma remisami jeszcze.

I wydaje mi się, że w Twoim przypadku nawet porazka w ostatnim meczu dawałaby Ci V kategorię:

Rs
@venomik:

6. Do zdobycia kategorii potrzebne jest minimum 33,33 % punktów, czyli 1/3 (np. 3 punkty z 9. partii), jednak w przypadku turniejów o V kategorię przepis ten nie ma zastosowania. Tu trzeba zdobyć 50% albo więcej punktów, zgodnie z tabelkami powyżej.
@BornToDie69: Musisz zagrać w turnieju zgłoszonym do PZSzach. Najwięcej turniejii jest chyba ogłaszanych na chessarbiter.com (strona żywcem z lat 90, ale działa). Rangi (czyli. kategorie) są to krajowe kategorie, na które trzeba wyrobić określone normy wynikowe.
@metpooh: Działa, ale tylko w połowie, czyli można zobaczyć informacje o turniejach, ale nie można zrobić nowego konta, żeby zapisać się do turnieju przez stronę.
@r4do5: Te konto to o kant dupy. Wgl jest niepotrzebne, tam się nie zapiszesz i tak. Albo w turnieju w komunikacie (jak już otworzysz turniej, który Cię interesuje) masz namiar na organizatora, albo przez formularz. Zazwyczaj się piszę email / dzwoni do organizatorów - przez stronę się nie zarejestrujesz do turnieju.