Wpis z mikrobloga

https://www.x-kom.pl/lista/s6pwzuf8e
co powiecie na taki koszyk?
zdecydowałem się na taki zestaw przyszłościowo pod karty rtx 40XX, ale na początku chciałbym kupić jakąś dobrą używkę 3080 i poczekać na niższe ceny.
Z drugiej strony w takim budżecie mógłbym kupić płytę i ramy ddr4, mniejszą obudowę, tańszy procesor i od razu kupić 4070ti, w ZWIĄZKU Z TYM
KIERUJĘ DO WAS ANKIETĘ.
za którą drużyną się opowiesz?
#pcmasterrace #ananaosskladapc #kiciochpyta #gaming #csgo

NOWSZA GENERACJA
-PŁYTA GŁÓWNA Z790
-PROCESOR I7 13TH GEN
-RAM DDR5
-BIG TOWER((POD DALSZĄ ROZBUDOWĘ))
-UŻYWANA KARTA GRAFICZNA (NP. 3080) + za rok wymiana np na 4070ti

ALBO

STARSZA GENERACJA
-PŁYTA GŁOWNA Z690
-PROCESOR I5 12TH GEN
-RAM DDR4
-MID TOWER
-NOWA KARTA GRAFICZNA (4070 TI)

Najnowsze podzespoły i używana karta graficzna czy starsze podzespoły i nowa karta graficzna?

  • NOWSZA GENERACJA + (TYMCZASOWO) UZYWANE 3080 68.4% (39)
  • STARSZA GENERACJA + 4070 TI 31.6% (18)

Oddanych głosów: 57

  • 5
@Ananaos: mam już trzy odpowiedzi, wspaniali jestescie!!
Jesli ktoś ma ochotę mi napisać argumentację swojej decyzji to będę bardzo wdzięczny, pomoże mi to w wyborze komponentów
@Ananaos nowszy ogolnie zestaw na pewno bedzie bardziej przyszloaciowy a jesli jestes przekonany ze za rok bedziesz mogl wymienic karte to czym jest rok czekania.
@Ananaos starsza gen + 3080. I tak intele 14 będą już na nowym sockecie z tego co pamiętam. Wtedy zrobisz sobie zmianę. Może będą jakieś większe zmiany. Przy 1440p/4k i tak nie będzie dużej różnicy w CPU. A grafikę zawsze możesz wymienić
@Ananaos: nie baw się w ddr4, nie oszczędzaj też na procu. Ostatnimi czasy okazuje się, że RT mocno siada na CPU i będziesz mieć bottlenecka przy mocniejszym GPU. Pamięci DDR5 (te szybkie - od 6000mhz) oferują czasem nawet +20% w grach z ciężkim RT (CP, Wiedźmin).

Możesz poczekać też na nowe ryzeny, gry lubia procki z dużym cachem, a nowe ryzki mają iść właśnie w to, zamiast zegarów. Wydajność może być
@MarteenVaanThomm: @delyr:
Dziękuję za wasze wypowiedzi i głosy w ankiecie. Wezmę nowszą generację i używaną kartę
Pozdrawiam i życzę miłego dnia!!
( ͡ ͜ʖ ͡)
PS
Patrzył ktoś na mój koszyk? Jest znośnie jeśli chodzi o podzespoły czy kategorycznie należałoby coś zmienić?