Wpis z mikrobloga

Mozecie mi to łopatologicznie wyjasnic? Czy cło a oplaty celne to dwie rozne rzeczy czy o co tu chodzi? Bo mam zamiar kupic Norwega i staram sie ogarnac jakie oplaty mnie czekaja (ja bede robil to na wlasna reke, sprzedajacy niechce sie w to bawic, bedzie tylko podpisana umowa sprzedazy ze sprzedajacym i wsszystkie papiery norweskie beda przekazane mi)
#norwegia #prawo #motoryzacja #samochody #import
asdfiksowy - Mozecie mi to łopatologicznie wyjasnic? Czy cło a oplaty celne to dwie r...

źródło: comment_1673259502ZIQnup2l3IJDuetC7huidg.jpg

Pobierz
  • 6
@asdfiksowy: Przechodziłem przez to w listopadzie, więc mogę Ci na świeżo co nieco podpowiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Te 6000 euro to jakieś #!$%@? - Cło trzeba zapłacić od każdej wartości, zwolnienie z cła można uzyskać, jeśli sprowadzasz auto, które zostało wyprodukowane w UE. Podobno w niektórych urzędach celnych przyklepują zwolnienie z cła z automatu, w moim wymagali zdobycia dokumentu EUR1, który potwierdza pochodzenie samochodu.

Tak samo
@aksal89: jest na miejscu w polsce. Chlopak jezdzi po polsce rodzice w NO siedzą jemu kupili tam i tu przyjechal tym autem. Ma umowe spisana juz i podpisaba przez ojca. Nie wiem na jakich zasadach tu jeździ tym autem. Byc moze bardzo krotko. Auto 28k pln 1.7 silnik
@asdfiksowy: to ja polecam podejść do jakiejś agencji celnej i dopytać, bo nie wiem, czy da radę to załatwić. Ja sprowadzając auto z Norwegii musiałem zgłosić na granicy jego wywóz i z dokumentami z granicy dopiero zgłosiłem się do Agencji, więc możesz mieć problem.

Generalnie koszty, na jakie musisz się przygotować to:
(wartość samochodu+koszty transportu do granicy polski)x3,1% akcyzy
(to co powyżej)x10% cła, jeśli nie zdobędziesz zwolnienia
(to co powyżej)x23% VATu.