Wpis z mikrobloga

powiem szczerze, ze dosyć ciekawy ten wątek z walczącymi po UKR stronie czeczeńcami. na zdjęciu przywódca ugrupowania "Ajnad al Kavkaz" (walczacego między innymi w #syria ramię w ramię z #isis) Rustam Azhiev aka Abdul hakim al shishani rodzony brat bardzo znanego w polsce w srodowisku #mma ale również gal #famemma trenera Anzora Azhieva
#ukraina #wojna
szachmat1488 - powiem szczerze, ze dosyć ciekawy ten wątek z walczącymi po UKR stroni...

źródło: comment_1673261023CL1bnr3amkkylFy7bUWiB2.jpg

Pobierz
  • 12
@volodia: np to że wg dużej części świata coś to terroryści a i polski wątek dosyć mocny, widzialem jakiś czas temu wywiad z Anzorem w którym mówił że jego brat walczył z rosjanami w 2 wojnie czeczeńskiej i że on sam miał przez to kłopoty ale nie spodziewałem się że ten jego braciszek to taka znana persona
@szachmat1488: a to widziałem akurat. Wcześniej jak się pytałem czy to brat Anzora to ktoś zwrócił mi uwagę że można go poznać po tym że nie ma połowy palców obu rąk, na pewno to utrudnia strzelanie z broni.
@szachmat1488 Z jakich źródeł masz info o walce Ajnad al Kavkaz po tej samej stronie co ISIS? Przejrzałem na szybko kilka stron i tam znalazłem info, że to raczej wrogie sobie ugrupowania, a organizacji Azhieva bliżej do grup powiązanych z Al-Kaidą.
@szachmat1488: No tu rzeczywiście flaga Państwa Islamskiego, ale wg różnych źródeł jego ugrupowanie było po drugiej stronie. Należeli do nieistniejącej już Armii podboju, która walczyła z ISIS oraz potępiali publicznie ich ataki na ludność cywilną.
@szachmat1488: In 2022, the group intervened in the Russo-Ukrainian War on Ukraine's side. - wg wikipedii
The group's primary aim, however, is to remove the Russian presence in North Caucasus and to establish an Islamic state there.

Ale to i tak terrorysci walczacy w imie dżihady i pozbywania sie niewiernym i chcacych wprowadzenia szariatu na calym swiecie. Powinni juz dawno byc zabici. Wszystkie te radykaly zastrzelic co do jednego.