Wpis z mikrobloga

@zafrasowany: rozsądnie. Akurat do 15 sztuk możemy przekazać bez drastycznego obniżenia naszych zdolności wojskowych. a nawet tyle da siłę Ukraińcom do odpierania ruskich ataków. Bałem się że oddamy wszystkie, to byłoby bardzo niebezpieczne. Finlandia też nie odda za dużo z puli ponad 200 czołgów bo sama graniczy z Rosją.
Najlepiej, gdyby udało się dokupić od Niemców, którzy w swoich magazynach trzymają 2000 sztuk, ale już widzę jak przekazują swoje żelazne rezerwy
  • Odpowiedz
@Scybulko: Już parę dni temu była mowa o Finlandii, Danii i Polsce. Wcześniej czołgi chciała przekazać Hiszpania, ale Niemcy się nie zgodzili. Czytałem parę dni temu że koalicja ma być szeroka, by na koniec postawić Niemców w sytuacji bez wyjścia, albo godzicie się i dołączanie do koalicji, albo zostajecie na marginesie i się tłumaczycie całej Europie w co gracie.
  • Odpowiedz
@ArtBrut: a nie było mowy o 100 kotach z Niemiec?


@shmatshiage: Leo1. W podobnym, albo jeszcze gorszym stanie.

Ten wątek tych 100 czołgów to traktowałbym z wielkim sceptycyzmem. Dlatego, że firma, która tak ochoczo mówi o tym, że jest w stanie te czołgi wyremontować i wysłać, odpowiada za modernizacje polskich czołgów.

I idzie im to jak krew z dupy, a polskie czołgi są jednak w znacznie lepszym stanie. Do tego
  • Odpowiedz
@zafrasowany: jestem niesamowicie ciekawy starcia w miarę nowoczesnych czołgów zachodnich z radzieckimi teciakami. Wiadomo że leo 2A4 to nie to samo co najnowsza wersja abramsa albo modernizacja leoparda ale mimo wszystko...
  • Odpowiedz
Polska co najwyżej może dać amunicję. Przecież my jesteśmy graniczącym krajem z białoruskim i ruskim psycholem. A oni chcą kolejne czołgi im oddać… sorry ale tłumaczenie tego chęcią powstrzymania putina żeby do nas nie dotarł jest głupia. On już w tej chwili ma problem z wojna na UA a co dopiero kolejne fronty albo konflikt z NATO. UA potrzebuje sprzętu - ale nie naszego. To stany będą strefą wpływu i ich wasalem
  • Odpowiedz