Wpis z mikrobloga

Hej, skąd lombardy mają tyle nowych egzemplarzy telefonów? Piszą ze brak blokad ratalnych i nie ma co się obawiać. Rozglądam się za nowym iphone a oni mają kilka stówek taniej. Brał ktoś kiedyś telefon z takiego lombardu?
#telefony #iphone #apple
  • 8
  • Odpowiedz
@LosMuertos: Nie zablokowali, ale osobiście znam gościa, do którego rok po zakupie z lombardu zadzwoniła Policja. Jak tez się można domyślać, więcej czasu zajęło prostowanie „dowodu w sprawie”, niż zakup w autoryzowanym sklepie. O tyle się dobrze trafiło, ze lombard oddał pieniądze bez zbędnego tłumaczenia.
  • Odpowiedz
@LosMuertos: Na olx ludzie sprzedają takie zablokowane. Sam wszystkie moje iphony kupiłem sporo taniej od osób które zakupiły je w abonamencie. Kupowałem brane w sieci Orange bo ten operator nie wprowadzał blokad za niepłacenie. Obecnie nie wiem jak jest.
  • Odpowiedz
Przykładowy towar kosztuje 3k w normalnym sklepie i na stronie Apple, zaś w sklepie niewiadomego pochodzenia/lombardzie 2.2-2.5k (bez faktury VAT oczywiście, tylko marża ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Ludzie z dobrego serca sprzedają taniej, logikę pozostawiam dla Was.
  • Odpowiedz