Wpis z mikrobloga

Jak wpłacacie pieniądze na #ibkr - przewalutowanie np. na revoult i przelew na IBKR czy przelew PLN na IBKR i tam przewalutowanie na USD?

Co jest bardziej opłacalne? Tak samo z wypłatami, lepiej od razu przewalutować na platformie i wypłacić na konto PLN?

#finanse #inwestycje #gielda
  • 8
  • Odpowiedz
@Foht:
Ja niedawno założyłem konto ( mogę dać reflinka jak jeszcze nie masz to dostaniesz jakieś akcje ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
I co do wpłat to ja wpłacam revolutem w Euro ( za darmo przewalutowanie do 5000zł miesięcznie i przelew)
I jak kupujesz na koncie cash coś za USD ( ja mam recurring investments - bo można tak kupować amerykańskie etfy) i samo przelicza na USD.
  • Odpowiedz
@Foht:
Nie, bo ja nie wysyłam w dolarach tylko w Euro i dochodzi tyle co wyśle. Do revoluta też mogę dać refflinka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Podobno z Aionu dochodzi 100%,ale albo płacisz 20zł miesięcznie, albo musisz mieć 5000 na lokacie miesięcznie
  • Odpowiedz
@Foht: robie przewalutowanie w Aionie (po kursie między bankowym). Dostając $1234.56 dochodzi tyle samo.

Przelewy w Aionie są darmowe. Konto kosztuje 19zł na miesiąc, ale jest darmowe, pod warunkiem trzymania m.in. 5k PLN na koncie oszczędnościowym z oprocentowaniem 5,5%

Rachunek bankowy pozostanie darmowym jeśli twoje saldo na kontach oszczędnościowych wynosi minimum 5000 PLN przez cały okres, za który należna jest miesięczna opłata.


więc kosztem defacto jest koszt alternatywny tego, ile w
  • Odpowiedz
Mnie najbardziej przekonuje fakt, że przelewy dochodzą mega szybko od IBKR. Często w 1-2 godziny.


@anonimowy_programista:
Po prostu IBKR szybko to księguje chyba, ja wysyłałem 2 razy z Revoluta i też miałem bardzo szybko, tego samego dnia jak wysłałem rano, albo z rana następnego dnia jak wysłałem wieczorem
  • Odpowiedz