Wpis z mikrobloga

Niesiony ostatnim wpisem któregoś Mirka na tagu, zebrałem się w końcu, żeby ogarnąć temat pustych przestrzeni w gablotce Detolf z Ikei.
Na początku chciałem kupić gotowe uchwyty z ebaya, ale cenowo uznałem, że to się nie spina jak na drukowane na drukarce 3D. Znalazłem w takim razie projekt sam ( https://www.thingiverse.com/thing:2384207 ) i napisałem do kilkunastu ludzi, którzy oferowali się z drukiem 3D o wycenę 10 kompletów (40 sztuk).
Najtaniej dostałem 68 zł + przesyłka (choć średnia oferowana cena to była 120-200), do tego kupiłem 40 śrubek M5 + nakrętki w OBI za ~ 10 zł.
Półki szklane z dolnych poziomów na razie wziąłem, bo na dole stoi Saturn, ale chyba będę dla niego szukał innego miejsca i dokupię kilka półek szklanych (nie jestem przekonany do plexi jako półki), żeby móc wrzucić tam wszystkie SC które jeszcze czekają na swoje złożenie :D
Efekt dla mnie jest spoko, dorzucę potem jeszcze jakieś oświetlenie, bo przydałoby się tam więcej światła :)

#lego
bartush - Niesiony ostatnim wpisem któregoś Mirka na tagu, zebrałem się w końcu, żeby...

źródło: comment_1673335573RWC59OOZswCWd1LA6qQbnW.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@bartush jeżeli się Tobie podoba to najważniejsze, ale mam podobne zdanie co kolega powyżej: za dużo nawalone i u siebie robiłbym rotację po 6 aut a reszta schowana i czekałaby na swoją kolejkę :)
  • Odpowiedz
@matt_crow: inaczej będzie jak cała gablotka będzie zagospodarowana i łącznie półek będzie 11-12. Nie raz były pytania czy można dodać dodatkowe półki i jaki to koszt więc w sumie bardziej dlatego wrzuciłem teraz, może komuś się przyda.
  • Odpowiedz
@tomaszek86: A całkiem możliwe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Półek mi nie zostało, bo dopiero będę zamawiał, ale muszę to sprawdzić, bo na allegro najtaniej wychodzi mi za 38x30 około 55 zł za półkę - https://allegro.pl/oferta/szklo-transparentne-esg-4-mm-na-wymiar-standard-12255033149

Pleksi 4mm wyjdzie pewnie o połowę taniej, teraz nie wiem czy warto :D

Tych uchwytów mi zostaną 2 komplety na pewno, bo nawet jakbym chciał wcisnąć na maksa do dołu to maksymalnie
  • Odpowiedz