Wpis z mikrobloga

Hejo, poszukuję włącznika działającego z #homekit , takiego klasycznego - dotykowy to dla mnie ostateczność. Nie chce tez kupować dodatkowego mostka/ huba (może jak będę miał więcej urządzeń, to postawię jakiś terminal albo RP + HA, ale teraz wolę tego uniknąć). Mam #homepod mini. Dostanę takie cudeńko w jakiejś rozsądnej cenie? Jakiś Mirek też szukał prawie rok temu, ale może się coś pozmieniało od tego czasu (ʘʘ) #apple #iphone #smarthome #inteligentnydom
jandrzej - Hejo, poszukuję włącznika działającego z #homekit , takiego klasycznego - ...

źródło: comment_1673368330no6tIiVz7Hp93ETcL5A6I2.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@jandrzej: Sonoff Mini z wgranym softem dla HomeKit. Na Allegro do dostania moduł + usługa zmiany softu + przesyłka łącznie z 50zł. Jak nie mieszkasz w starym bloku gdzie instalacje robili za flaszkę wódki to podłączysz w 5 minut.
  • Odpowiedz
  • 0
@DoggoCS: Dzięki za odpowiedz, poszperam na Allegro, ale musze sprawdzić, jak wyglądają kable w puszce. Jak będzie lipa, to zastanawiam się jeszcze nad jakimś bezprzewodowym przyciskiem (wynajmuje mieszkanie), ale to już będzie trytytkarstwo na 100% ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@jandrzej: U mnie było tak, że fazowy szedł bezpośrednio do lampy a w puszce był tylko N i na nim wstawiony włącznik. Na szczęście od włącznika do głównej puszki było może z metr więc wystarczyło zrobić kanał na nowy przewód i teraz jest tak jak powinno być od razu.
  • Odpowiedz
  • 0
@DoggoCS: Sprawdziłem i niestety nie mam N, wiec czas na plan B - postawienie jakiegoś terminala z HA, nie chciało mi się w to bawić, ale przynajmniej postawię raz i będzie, tak sobie to tłumaczę (òóˇ)
  • Odpowiedz