Wpis z mikrobloga

@Hylfnur: Miałem z wypożyczalni 2021 rok i zrobiłem 2K km głównie na autostradzie. Głośno w środku i komfort porównywalny do Mazdy 3 z 2010 roku, może gorszy XD. Do jazdy po mieście w sam raz, chociaż jak dla mnie to trochę za wysoko i siedzenie daleko od progu. Warto było, bo już miałem zamawiać CX-5.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Szkodnik1: i zamówiłeś? Z ciekawości pytam bo będę zaraz wystawial CX5 2.5 AWD z 2019 roku salon PL i zastanawiam się za ile ją wystawic, więc chciałem zapytać o cenę nowego aktualnie, rabaty (o ile są).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Hylfnur: jeździłem i szału nie ma, dostałem na testy na weekend. Głośno jesy to potwierdzam, natomiast akurat sprzedaję samochody i mam porównanie spore. W każdym suvie jest głośno przy prędkościach autostradowych. Wiadomo w tych wyższych markach i droższych będzie trochę ciszej, chociaż tez nie zawsze. W Audi Q5 np. jest też dosyc głośno powyżej 130 km/h.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Hylfnur: jeździłem miesiąc 1.6 T-GDI MHEV (150 KM, 250 Nm). Auto prowadziło się całkiem w porządku, na pewno lepiej mi się nim jeździło niż BMW X2 18d który mając tyle samo mocy w porównaniu z Kia sprawiał wrażenie przymulonego. Oczywiście BMW było o wiele bardziej komfortowe. Powyżej pewnych prędkości robi się głośno. Szału nie ma, taki zwykły dupowóz. Nie lubię suvow więc na pewno bym nie kupił.
Pobierz Wygrywzwyboru - @Hylfnur: jeździłem miesiąc 1.6 T-GDI MHEV (150 KM, 250 Nm). Auto pro...
źródło: comment_1673523425wd9cKSUxxjZrLbEeQrXiDf.jpg
@Hylfnur: Mam HEV, nie kupuj MHEV, ciągłe problemy z katalizatorem, ja mam 2m wzrostu, dla mnie fotele to katorga, auto mam 3msc, a już jestem pewny, że będzie sprzedane po 3 latach, oprócz foteli HEV jeździ fajnie, skrzynia nie szarpie jak DCT, silnik elektryczny robi robotę, spalanie z 4k km to 6,2L. Wynajmij sobie na dłużej przed zakupem, ALE nie kupuj mHEV!
@makaron25: nie wiem nic o szarpiącym DCT, mój działa idealnie. Mi własnie 6 biegowy automat w hevie nie podpasował na jeździe próbnej bo ma dosłownie sekundowe zwłoki w zmianie biegów np z 2 na 3 co mnie mocno wkurzało. Spalanie w mhevie faktycznie jest wysokie więc tutaj Hev robi robotę. Auto ma różne plusy i minusy ale i skrzynia i fotele do minusów nie należą (w mojej opinii). pozdr
@BrotatyChleb: nie zwykła tylko mhev, bo do zwykłej automatu nie możesz dokupić, ludzie robią trasy po 100km specjalnie żeby go wypalić, a się nie udaje, albo po kilkuset km problem wraca, dołóż do hev lepiej