Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Do @Nanchi w sprawie Twojego badania wzroku.

https://www.wykop.pl/wpis/69956305/no-dzien-dobry-czy-ktos-mi-powie-czy-mam-duza-wade/

Jest to jednak dosyć znaczna wada astygmatyczna. Astygmatyzm to jest wtedy gdy ostrość wzroku jest zła w pewnej osi patrzenia, np. gdy z powodu kształtu rogówki ktoś widzi nieostro obrazy w pionie, a w poziomie ok.

Normalna rogówka człowieka (ta najbardziej przednia część oka) powinna być symetryczna. Wyobraź sobie, że ma byc jak piłeczka do ping ponga. Ale jeśli wyobrazisz sobie, że ktoś taką piłeczkę trochę zgniecie, to ona zmienia swój kształt. Podobnie jest z rogówka oka, jeżeli ma nieodpowiedni kształt, to i obraz na siatkówce później jest nieostry.

Na pewno okulary poprawią jakość patrzenia.
Jeżeli pierwsze okulary to głowa może się trochę przyzwyczajać do nich. Sam noszę okulary od 3 miesięcy, i mimo raczej niedużej wady 0/-0.75 musiałem się trochę przyzwyczajać.

Ale uwaga: wynik komputerowego badania wzroku nie jest podstawą do wykonania okularów. To nie może być tak, że lekarz/optometrysta/optyk czy ktokolwiek, zbada Ci wzrok tylko komputerem i da do ręki wydruk. Komputerowe badanie wzroku zazwyczaj wskazuje maksymalną wadę wzroku, ale niekoniecznie pacjent potrzebuje aż tak mocne szkła, bo w rzeczywistości może potrzebować słabsze.
Komputerowe badanie wzroku jest tylko pomocą i wstępem do tradycyjnego badania wzroku za pomocą kasety okulistycznej (takie ramki w które okulista lub optometrysta wkłada soczewki i pyta się pacjenta "lepiej czy gorzej?") lub fotorooterem (coś jak kaseta okulistyczna (zobacz na google).

Jeżeli ktoś zrobił Ci tylko badanie komputerem i chce Ci zrobić okulary na podstawie takiego wydruku, to uciekaj od takiej osoby, bo możesz sobie zaszkodzic.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63bf8c42cdab2baf82040cc0
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt