Wpis z mikrobloga

siema jest we Wrocławiu jakieś centrum/biuro/serwis elektroniki czy coś takiego że jak zaniose projekt płytki PCB to mi to zrobią na miejscu albo w pare godzin?
albo czy ktoś z za jakiś symboliczny czteropak mógłby na szybko płytke wytrawić ~4cmx5cm?

#wroclaw #elektronika
  • 11
albo czy ktoś z za jakiś symboliczny czteropak mógłby na szybko płytke wytrawić ~4cmx5cm?


@Chavon: myślę, że większym problemem niż rozmiar płytki jest to jak małe masz ścieżki, ilu warstwowa ta płytka, czy masz przelotki itd.

Po co tu takie info wstawiać, nie? xD
@Kryspin013: dobra xD racje masz, jednowartswowa, bez przebitek, prosty multiwibrator - najciezszym miejscem to chyba byloby wytrawienie po jeden sciezce pod LEDami SMD w sockecie 1206.
@Chavon: a tak z dupy zapytam. Jak masz coś aż tak prostego to nie szybciej ci będzie kupić pisak, płytkę miedzianą i wytrawiacz? xD

Wyjdzie cię taniej niż zamówienie płytek w Polsce. Zwłaszcza, że pewnie od razu chcieliby byś np 20 zamówił
@Kryspin013: nie narysuje pisakiem dobrze sciezek pod elementy smd


@Chavon: bez przesady, ten LED nie jest aż taki mały. A jakby był to jw: albo by cię zjadły koszty produkcji w Polsce + czekałbyś tydzień + musiałbyś byś zamówić kilkanaście/kilkadziesiąt płytek albo ktoś musiałby to zrobić metodą chałupniczą więc co najwyżej na drukarce laserwoej zrobiłby negatyw na płytce i też przy cienkich ścieżkach miałbyś wszystko przeżarte xD
@Chavon: Nie wiem jak teraz, ale ~3 lata temu obdzwaniałem lokalne firmy to rzucali chore kwoty rzędu kilkuset złotych. Finalnie zamówiłem na jlc za kilka $. Jaeżelito rzeczywiście jest taka prosta płytka to napisz na którymś offtopie PWR W4, czy jak ten wydział się teraz nazywa.
@Chavon: PCBWay pelno kuponow na sieci wiec zamowienie wyjdzie grosze ale nie pilnie bo to ChRL? Kto sie tym zajmuje jednostkowo panie. Laser, termotransfer i zrobisz sobie szybciej sam. Zrobilbym gdyby mi sie chcialo ale sie nie chce :-(