Wpis z mikrobloga

Pytanie do mirków.

Nigdy nie wynajmowałem mieszkania a mam w planach na rok wynająć mieszkanie w trójmieście, żeby zobaczyć jak się mieszka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Teraz mieszkam w domu z rodzicami i całymi dniami siedzę przed kompem, ale jak wyprowadzę się na swoje do dużego miasta, to wreszcie będę mógł całymi dniami jak człowiek siedzieć przed kompem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale nigdy tego nie robiłem a nie chcę wdepnąć w minę czy inne gówno, dlatego parę pytań mam do osób co wynajmują.

Szukam mieszkania, a najlepiej był by jakiś apartamentowiec, którego sam czynsz (bez opłat administracyjnych itd.) będzie nie wyższy niż 7000zł miesięcznie. Czy są ludzie z doświadczeniami tego typu wynajmów i mogą doradzić co, jak, z czym?

-Czy znajdę jakościowy apartament za takie pieniądze, czy za wysokie loty jak na mój portfel?
-Czy powinienem samemu szukać mieszkania czy przez pośrednika, który ogarnie sprawy formalne za mnie i upewni sie, że mieszkanie nie jest wałkiem?

Niby przeglądam oferty z ciekawości, ale też czytałem i oglądałem, że można się nieźle nadziać, nawet na drogie mieszkania.

Nic kurła nie wiem i jak zahaczyć temat () Póki co tylko chce się rozeznać w temacie.

#trojmiasto #gdansk #pytanie #pytaniedoeksperta #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
  • 15
  • Odpowiedz
@nophp: no właśnie nie chce jeszcze kupować. Chcę wynająć coś na rok na próbę, żeby zobaczyć jak się mieszka. Jak będzie git, to będę myślał nad kupnem czegoś
  • Odpowiedz
@Kleyio:
Odpowiadając na pytania

-Czy znajdę jakościowy apartament za takie pieniądze, czy za wysokie loty jak na mój portfel?


Budżet masz fajny, ale nie opisałeś czego szukasz więc nikt nie odpowie

-Czy powinienem samemu szukać mieszkania czy przez pośrednika, który ogarnie sprawy formalne za mnie i upewni sie, że mieszkanie nie jest wałkiem?


Jeżeli jesteś tutejszy to możesz szukać sam bo będziesz w stanie wychwycić raczej miejsca które należy omijać. Jeżeli
  • Odpowiedz
Budżet masz fajny, ale nie opisałeś czego szukasz więc nikt nie odpowie


@Cypherspeed: Apartament w nowoczesnym stylu na zamkniętym i strzeżonym osiedlu, najlepiej gdzieś w centrum. O ile to jest to.

Jeżeli nie mieszkałeś tu nigdy to skorzystaj z jakiegoś biura nieruchomości


@Cypherspeed: No to chyba tylko ta opcja zostaje. Mam troszkę do Gdańska, więc faktycznie biuro może będzie lepsze
  • Odpowiedz
@Kleyio: w takim budżecie to już w zasadzie co Ci się tylko zamarzy.

W średnich miastach 1500 to mieszkania najniższej klasy (małe, kamienica, brzydka okolica), 2500-3000 takie porządne, a 5000+ to domy lub ultra premium apartamenty.

Musisz pamiętać o kaucji, zwykle dwumiesięcznej, która idzie na poczet zabezpieczenia uszkodzeń mieszkania (im droższy kwadrat tym większa kaucja).

W umowie koniecznie zostaw sobie zapis z możliwością np miesięcznego wypowiedzenia, żebyś się nie udupil umowa
  • Odpowiedz
@Kleyio: i unikaj pośredników. Jak ognia. To hieny które nic Ci jie dadzą, tylko oskubia z kasy. Kundle, zerujące na nieświadomych ludziach. Takie społeczne gnidy, których praca polega na robieniu niczego i braniu za to kasy.

Unikaj.
  • Odpowiedz
@Kleyio pamiętaj, że trójmiasto jest dziwne i większość wynajmuje tylko do czerwca, bo potem na wakacje wynajmuje na doby XD lepiej od razu o to pytać chyba, że chcesz szukać mieszkania w wakacje, gdy nie da się już niczego znaleźć
  • Odpowiedz
  • 0
Pytanie do mirków.


Nigdy nie wynajmowałem mieszkania a mam w planach na rok wynająć mieszkanie w trójmieście, żeby zobaczyć jak się mieszka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Odpowiadam : #!$%@?.
  • Odpowiedz
@Kleyio: Mieszkam w GDA 13 lat i planuje wyprowadzić się do Wrocławia. Kiedyś Gdańsk był fajny teraz bym odradzał.
Infrastruktura niedostosowana pod napływ ludzi (w tym Ukraińców) których jest coraz więcej. Kwintesencją tej sytuacji jest postępująca betonoza, budowanie mieszkań gdzie się da oraz ceny (gastronomia, czynsze itp) dostosowywane pod turystów z racji, że Gdańsk to typowo turystyczne miasto.
Mam wrażenie, że ostatnimi czasy coraz większy jest napływ wszechobecnej patoli. Kilkakrotnie w
  • Odpowiedz