Wpis z mikrobloga

Czy jest jakiś przepis zabraniający firmom informować pracowników o pełnej kwocie wynagrodzenia łącznie z kosztem po stronie pracodawcy (tzw. super brutto), co każdą wypłatę? Po prostu rozszerzyć poziom informacji na pasku wypłaty, żeby ludzie mieli świadomość jakie to są kwoty. Może gdyby wszystkie firmy tak zaczęły robić to do ludzi dotarłoby co tu się odwala i by coś w końcu zakumali?
#pracbaza #pieniadze #praca #polska #pytanie #zalesie
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PiotrFr: nie no ja takie rozdaje XD nigdy sie tym nie przejmowalem bo znam koszta pełne bardzo dobrze i jak ktos pyta to z checia odpowiadam jak bardzo nas /STONOGA,PIS/
@cybulion:

nie no ja takie rozdaje XD

Nie wiem czy to lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale właśnie to jest woda na młyn dla populistów. Ludzie się niczym nie interesują, co ich dotyczy (w dużej części)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PiotrFr: jest kadrowa co to szykuje i wlasciwie jak ktos chce to ja mu najpierw opowiadam i pokazuje a potem wysylam po dokladne dane do niej. Mnie juz to nie dotyczy ja nie dostaje kwitkow :(
@enzomatrix:

Część ludzi twierdzi, że nie płaci w ogóle podatków, a co dopiero jakby mieli sami takie rzeczy sumować.

To i tak nic nie da. Skoro twierdzą że nie płacą, to i tak nie zrozumieją cyferek
@cybulion:

przy 5k brutto 2500 lacznie bierze państwo...

To co byś zrobił, jakby pokazał mój ostatni pasek sprzed paru lat, gdzie na rękę 3700€ a zapłacone przez pracodawcę 7400€? ( ͡° ͜ʖ ͡°)