Wpis z mikrobloga

@brednyk: Stary. Po zużyciu baterii nie kupuje się nowego roweru, tylko wymienia baterię. Poza tym ilość cykli ładowania zależy od głębokości rozładowania. Jak będziesz ładował od 20 do 80% to taka bateria wytrzyma 3 razy dłużej (3 razy więcej przejechanych kilometrów).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@brednyk: ja #!$%@?ę, ludzie
Co to za argument?
Powodzenia w jechaniu samochodem do Ameryki albo kurła na Cypr. Albo na księżyc.
To tylko #!$%@? rower, który świetnie zastąpi np. skuter czy też rower dla słabszych.
A skuter czy rower jest wprowadzany jako lepsze zastępstwo samochodu tam, gdzie to możliwe - zatłoczone miasta, braki parkingów, korki, infrastruktura przygotowywana pod rowery.
W przyszłości prawdopodobnie samochody prywatne będą rzadkością, ale na to trzeba wiele
wymienia baterię.


@bboymc: nie opłaca się, bo bateria to koszt połowy wartości roweru. Poza tym znając życie będzie jak z drukarkami, że znaleźć nowy tuner po kilku latach jest niemożliwe. Wszystko po to byś kupił nową
@jamajskikanion: wy jednego nie rozumiecie, to jest dużo droższe. W dupie mam ekologię jak za elektryczny nowy rower trzeba zapłacić 6-8k i starczy on na góra 600-800 ładowań. A za nowego elektryka płacisz tyle co za spalinowe auto i przeżyje ci na baterii może 5-6 lat. Czyli wydajesz 150k na samochód elektryczny a po zasięgu 100-150k km trzeba wymienić baterię. Baterie, która kosztuje połowę wartości samochodu.


To będzie miało sens jak
@brednyk: co ty piszesz, 1 kWh baterii kupisz za 800 zł. Rowery nie mają tak ogromnych baterii jak samochody. Ludzie potrafią kupować ich po kilka aby wozić w plecaku i w trakcie dłuższych przejażdżek wymieniać.
@brednyk: Sam nie mam zamiaru bronić elektrycznych samochodów bo temat był o rowerach, jednak wystarczy spojrzeć na średnie dane odnośnie długości przejazdów w Polsce i okazuje się że zasięg 500 czy nawet 300 km jest wystarczający dla 90% ludzi. Do tego jest już sporo samochodów (np. Tesli) z przebiegami większymi niż te które tu podałeś i degradacja baterii nie jest tak zła jak wszyscy się obawiali. Z tego co wiem w