Wpis z mikrobloga

@kuraku: nie nie, ku**a, ja prowadzę usługowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Pociongowy: jak chcesz się wykazać rozwagą, to znajdź sobie biuro rachunkowe.

Jak Ty nakopiesz, to Ty odpowiadasz, a jest duże pole do popisu.
Jak biuro nakopie, to ono odpowiada a Ty szarpiesz o odszkodowanie.
Dużo z tym pracy? Skomplikowane to??


@Pociongowy: To nie jest skomplikowane z definicji, bo to tzw. uproszczona księgowość ( ͡° ͜ʖ ͡°). Niemal każdy program do KPiR pozwala na definiowanie reguł księgowych, czyli "przepisu" jakie zdarzenie gdzie księgujesz (która kolumna KPiR, bo to w sumie cała "trudność"). Kup sobie licencję na taki program (np. Mała Księgowość RP), niech ktoś ogarnięty zdefiniuje ci te reguły księgowania i dalej...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sammler: no właśnie chodzi o to, że założyliśmy klub sportowy aby mieć więcej możliwości ewentualnego pozyskiwania środków finansowych na nasze działania. Z reguły będziemy operować pieniędzmi ze składek miesięcznych na opłatę hali, dodatkowo moga pojawic się środki na sprzęt sportowy, wyjazdy na turnieje plus ewentualną organizację imprez sportowych z których jakieś male zyski też możemy czerpać (tak mi się wydaje). Nie chcę zawracać dupy księgowym i opłacać to bo po pierwsze
no właśnie chodzi o to, że założyliśmy klub sportowy


@Pociongowy: Czyli macie stowarzyszenie? Bo jeśli tak, to prawdopodobnie w grę wchodzi tzw. uproszczona księgowość (to coś innego niż KPiR, jeszcze prostsze, bo w zasadzie wystarczy "zeszyt" czy Excel ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Trzeba tylko sprawdzić, czy "łapiecie się" na warunki uprawniające do niej. Więcej tutaj: https://poradnik.ngo.pl/co-to-jest-uproszczona-ewidencja-przychodow-i-kosztow i ogólnie w różnych artykułach na tej stronie (są pomocne).