Wpis z mikrobloga

Jestem zielony w temacie #magsafe. Czy ktoś mógłby streścić różnice pomiędzy zwykłą ładowarką od #apple a magsafe? Chodzi mi oczywiście o korzyści dla konsumenta a nie ciekawostki dla miłośników elektroniki.
  • 7
@przegrywNL: generalnie magsafe to jest system który przy pomocy magnesów ustawia telefon względem ładowarki bezprzewodowej. Ale bezprzewodowość polega na braku kabla między telefonem a ładowarką. Ładowarka musi być podłączona do kostki
@przegrywNL: każda ładowarka "bezprzewodowa" wymaga kostki w tej czy innej formie - bo musi skądś ten prąd brać. "bezprzewodowe" jest tu połączenie z telefonem - w klasycznych kładziesz po prostu telefon na nie, w magsafe końcówka dodatkowo trzyma się plecków na magnes, więc podnosząc telefon nie tracisz od razu prądu, jak w klasycznej ładowarce indukcyjnej, gdzie jak tylko podniesiesz telefon to przerywasz ładowanie.
@przegrywNL: Lądowanie bezprzewodowe telefonów obecnie polega na położeniu telefonu na specjalną płytkę, która ładuje telefon. Do tej płytki podpięty jest kabelek, który wychodzi z kostki ładującej, którą masz podpiętą do gniazdka z prądem.

Magsafe to marketingowa nazwa Apple na ich rozwiązanie, gdzie ta płytka ładująca telefon ma wbudowany magnes. Jak iPhone ma magsafe (seria 12, 13, 14), to telefon chwyta się tej płytki i wiesz, że napewno dobrze się trzyma i
Myślałem, że to działa tak jak etui na słuchawki, które może ładować bez podpięcia gdy jest naładowane.


@przegrywNL: to się nazywa powerbank. Możesz kupić przepłacony MagSafe battery pack od Apple za 500-600zł albo Ankera za jakieś 150