Wpis z mikrobloga

Jak powinienem wyliczać ilość kalorii w smażonym kurczaku ?

100g piersi przed obróbką - 98 kcal
100g po smażeniu - niby 230 kcal ( np. Fitatu liczy 230kcal za 100g smażonego. )

Co to za bujdy ? W jaki sposób on niby zyskuje kalorie. Po prostu zgłupiałem i nie wiem już jak liczyć.

Może ktoś prosto wyjaśnić jak wyliczyć sobie ilość kalorii w ryżu z kurczakiem aby się wszystko zgadzało ? Liczyć kalorie przed przyrządzeniem ?

#silownia #dieta
  • 10
  • Odpowiedz
W jaki sposób on niby zyskuje kalorie.


@nitrohydride: podczas smażenia z kurczaka smażenia wyparowuje woda i przez to traci on masę ale woda nie ma kalorii więc nie traci kalorii

Stąd 100g kurczaka o 99kcal po smazeniu staje sie np. 50g kurczaka ale że odparowala tylko woda to nadal to 50g ma 99kcal

Stad wlasnie przybywa im kalorii
  • Odpowiedz
Dzięki Panowie, dieta ułożona. Polecam uważanie na Fitatu - często pokazuje kcal już przetworzonych produktów, oczywiście można to zmienić. Niemniej łatwo się nabrać bedąc nowicjuszem :)
  • Odpowiedz
@nitrohydride: to ja polecam uważanie nawet na kalorykę "półproduktów" w Fitatu - typu paczkowane sery, wędliny czy nawet mąki. Baza jest uzupełniana przez użytkowników i nie raz spotkałem się z sytuacją gdzie kcal były totalnie odklejone od tego co było na opakowaniu, bo ktoś zapewne źle wpisał
  • Odpowiedz