Wpis z mikrobloga

Jakie technologie w motoryzacji wprowadzone w ostatnich latach uważacie za najważniejsze? I co Was najbardziej wkurza w motoryzacji?

Ja zaczynam:
Na plus:
1. Dla mnie najważniejszą "nowością" są światła Matrix-LED czy jak zwał tak zwał. Chodzi mi o ten mega zajebisty ficzer, że lampa robi wszystko, by dać jak najwięcej światła i potrafi "wyciąć" ze snopa inne pojazdy + daje mniej światła = mniej prądu = mniej spalania

#samochody #motoryzacja #pytanie
Pobierz jmuhha - Jakie technologie w motoryzacji wprowadzone w ostatnich latach uważacie za n...
źródło: comment_1673692564KBaGm8ochCB3LsMa5MVwK2.jpg
  • 183
@mamFAJNYnick: Daj spokój klima więcej pociągnie i wentylator chlodnicy niż światła. Zwłaszcza ledowe, a i tak bedą to jakieś setne wartości litra o których nie ma co sobie głowę łamać.
Ja bardzo lubię jak ktoś z takimi lampami ma zaparkowany samochód delikatnie "pod górkę" i ma odpalone te światła


@Migfirefox: Ooo, tak, standard, kocham to. Jak niemal wszystkie matrycowe ledy, które dowodzą tylko tego, że europejskie prawo homologacyjne odnośnie świateł samochodowych nadaje się do śmieci. Coś, co masakruje oczy ludziom z naprzeciwka, pomyślnie przechodzi testy i trafia na drogi, stwarzając realne zagrożenie na masową skalę...

Niestety tylko część samochodów ma takie
@jmuhha: Nie chce mi się czytać wszystkich odpowiedzi więc nie wiem czy się to pojawiło ale oświetlanie stref odbywa się przez stopniowe zasłanianie źródła światła - nie zużywa to mniej prądu bo pobór energii jest cały czas na tym samym poziomie.
@TrocheSmieszne: jak uważasz, że to #!$%@? działa to jest to wina producentów tanich aut, którzy robią takie rzeczy po prostu #!$%@?. W markach premium nie ma się czego czepić.
@jmuhha: dziwię się, że nikt jeszcze nie wspomniał o CarPlay / Android Auto. Super sprawa ze moge sobie wrzucić Google Mapsy/yanosika na wbudowany ekran, albo sterować muzyką ze Spotify
@jmuhha: wsiądź do poloneza przejedź sie nim a później jakimś autem cywilzowanym to odkryjesz technogie nie z tego świata ale i odkryjesz czego tak naprawdę potrzeba w aucie do normalnego użytkowania. Dziękuję. Nie chciałem obrazić fanów poloneza oto jak coś
@jmuhha: super ficzer... a konczy sie tak, ze lampa oslepia Cie do momentu gdy centralnie nie nakierujesz swiatla ze swojego auta w owe lampy. Jazda na zakretach/wzniesieniach to czysta przyjemnosc
Co co piszą że ledy źle działają to chyba tylko z zazdrości tak piszą xD
Mam obecnie takowe i nie wyobrażam sobie jazdy bez takich (^_-)