Wpis z mikrobloga

Da rade negocjowac podwyzke po okresie probnym?? Wiem, ze raczej ta kwota zaakceptowana jest juz teoretycznie na dluzszy czas, ale jak ktos sie szybko wdrozyl, stal sie w miare samodzielny etc i dowozi wszystko na czas no to chyba bylaby mozliwosc? Chociazby jakas inflacyjna, ale nie wiem jak to z tym jest

#korposwiat #pracbaza
  • 18
  • Odpowiedz
@TrololoRychu: no wlasnie tego sie troche boje, ze z tego wzgledu byłby problem, chociaz jeśli duzo roboty jest w dziale, a juz jest sie w miare wyuczonym i przynosi jakas wartosc to jest jakies pole do negocjacji? Nowej osoby szukac by im bylo bez sensu
  • Odpowiedz
@Hfhfhfbrydjdn: jaką zmianą umowy xDD szukasz sobie jakichś głupich wymówek żeby nie zapytać. Dostajesz aneks do umowy i tyle. Znajdź sobie kilka argumentów (ale nie że życie drogie, nikogo to nie obchodzi) dlaczego miałbyś dostać podwyższkę i idz #!$%@?. Nawet jak się nie uda, to próbowałeś.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hfhfhfbrydjdn: próbuj i zawołaj z efektami. W najgorszym wypadku powiedzą że nie ma opcji i tyle. A znam osoby które zawołały całkiem duża podwyżkę i ja dostały bez mrugnięcia okiem
  • Odpowiedz
@Hfhfhfbrydjdn: Po kilku latach zarządzania różnymi zespołami w korporacjach mogę Ci powiedzieć ze nigdy takiej podwyżki nie dałem nikomu.
Ale jak byłem juniorem to tez o to zapytałem i… tez nie dostałem
  • Odpowiedz
@agdybytak: w korpo to tak nie działa. Jako manager masz już klepniete aprobaty na stanowisko wraz z kasa i teraz co? W ciągu 2 tyg załatwić zmianę warunków? Zapomnij. Zwłaszcza teraz na początku roku jak duża cześć zamyka rok, często są freezy na budżety itd. Ja zawsze powtarzam, najważniejsze to wynegocjować jak najwiecej na samym początku, bo później podwyżki to tez są symboliczne. Np w poprzednim korpo aby dostac podwyżkę powyżej
  • Odpowiedz
@Hfhfhfbrydjdn: idź do managera i powiedz tak:

Da rade negocjowac podwyzke po okresie probnym?? Wiem, ze raczej ta kwota zaakceptowana jest juz teoretycznie na dluzszy czas, ale jak ktos sie szybko wdrozyl, stal sie w miare samodzielny etc i dowozi wszystko na czas no to chyba bylaby mozliwosc? Chociazby jakas inflacyjna, ale nie wiem jak to z tym jest
  • Odpowiedz