Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Ostatnio złapałem jakaś lekką infekcją dostałem zwolnienie na L4. Początkowo było ok ból gardła przeszedł, katar też, wracałem do zdrowia, aż nagle pod koniec zwolnienia złapałem gorączkę i znowu L4. Dalej to samo, przechodzi i znowu gorączka, pan doktór niezadowolony bo ile może trwać zwykła infekcja wysyła na crp i morfologię. W dzień badania czułem się dobrze temperatura w porządku. W następny dzień idę na konsultację, cały dzień znowu stan podgorączkowy.
Crp 15 mg, inne wyniki bez znacznych odchyleń. Doktor twierdzi że jest dobrze. No ale mam stan podgorączkowy mówię i czuję się zmęczony. No ale co nam Panu powiedzieć wszyscy są he he zmęczeni taka pogoda, a że temperatura wyższa to może być błąd pomiarowy. Proszę obserwować i jak nic się nie zmieni po dwóch tygodniach proszę wrócić.
No i co mam robić? Nie wiem jak u was wygląda stan podgorączkowy ale u mnie to senność zmęczenie i praktycznie nie da się normalnie funkcjonować.
Dzisiaj znowu stan podgorączkowy, a jutro pewnie wstanę cały i zdrowy i tak wygląda ta moja karuzela.
Podejrzewam,że przyczyna może być gdzieś indziej
Jakie badania polecacie zrobić?
Ps według testów z apteki nie jest to grypa i covid.

#medycyna #zdrowie #lekarz
  • 6
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aguirre_gniew_brzozy: No właśnie zmieniłem ostatnio rodzinnego ale to duża przychodnia i na różnych się trafia. Jedno co zauważyłem to jacyś mało chętni na dawanie L4. Oni są jakiś z tego rozliczani czy co?
Też nie wiem czemu 15 mg crp jest w sumie w porządku skoro na wyniku norma była w granicach 0-5mg
  • Odpowiedz
  • 0
@b4a3

Też nie wiem czemu 15 mg crp jest w sumie w porządku skoro na wyniku norma była w granicach 0-5mg


Bo nie masz wiedzy ani doświadczenia by to ocenić. Odrobina wiedzy z podręczników i już byś wiedział że to nieistona wartość i czemu ona służy.

Powinno byc jak w niektórych krajach zachodnich - kilka dni zwolnienia bez kontaktu z lekarzem, w porozumieniu z pracodawcą. ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wjolka: No ale ja chcę to wyleczyć, bo ta karuzela mnie denerwuje nie idzie normalnie funkcjonować. Ten stan nie trwa kilka dni tylko ponad dwa tygodnie, łącznie z infekcją.
  • Odpowiedz
  • 1
@b4a3 No i tak może nadal być, to dopiero dwa tygodnie.
Sa jeszcze inne wirusy dajace infekcje o podobnym przebiego do grypy Testy mają też pewien przedział wyników fałszywie ujemnych.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wjolka: Wolałbym by mi przeszło do poniedziałku, bo już mi głupio iść do lekarza, nie wiem jak oni to odbierają mam wrażenie że nie bardzo jak im tak marudzę. Natomiast pracować nawet z stanem podgorączkowym to nie bardzo chcę.
  • Odpowiedz