Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Marzy mi się przeprowadzka na stałe do #portugalia lub #hiszpania. Hiszpania ma ładniejsze plaże z cieplejszą wodą i jest lepiej rozwinięta, ale koszty życia i podatki są dużo niższe w Portugalii, więc składniam się ku niej. W kontekście plaż i temperatury wody najlepszym wyborem wydaje się #algarve. Algarve jest stosunkowo biedne i mało rozwinięte, dlatego szukałbym miejsca na wybudowanie się w promieniu kilku kilometrów od dzielnic/posiadłości bogaczy.

- Gdzie znajdę takie miejsca np. w pobliżu Faro? Poza bliskością plaży zależy mi na bliskości opieki medycznej (np. karetka dojechałaby w 5-10 minut).
- Czy mam szansę na kilkuarową działkę pod budowę domu w rozsądnej cenie, np. do 10-15,000 euro za 1 ar?
- O czym powinienem wiedzieć i o co zadbać, przeprowadzając się tam na stałe?

- Oddzielne pytanie dla Mirków z sektora #budownictwo: czy gdybym chciał tam postawić dwa dobrze wyposażone domy (typu #tinyhomes #tinyhouses - coś w stylu "trwałe kontenerowe premium"), po 50-60 mkw każdy, zmieściłbym się w kwocie 100,000 euro za oba?

#pytanie #przeprowadzka #europa #dom #domy #budowlanka

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63c3319601f4c80d1901856c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Marzy mi się przeprowadzka na stałe...

źródło: comment_1673780863vbP3MTp5rzYDNXCoOyoO5P.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: popatrz sobie jakie są ceny nieruchomości w ( w tym gruntu) w Portugalii i porównaj klimat z południową śródziemnomorska Hiszpania, nie tylko temperaturę wody. A najlepiej poleć do obu miejsc poza sezonem i w szczycie sezonu. Na idealista możesz sprawdzić ceny dla obu krajów, moim zdaniem nie ma szans na grunt w takiej cenie w Portugalii w tym rejonie przynajmniej.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania:
Czytam twój wpis i jakbym czytała coś z równoległego świata :d Hiszpania nie ma ładniejszych plaż, tym bardziej, że mówisz o ciepłych okolicach, więc cała północ odpada. Działki są dużo droższe niż przedział, który zaproponowałeś. Pozwolenia na budowę wydawane bardzo rzadko, chyba że wybudujesz się na ruinach jakiejś posiadłości i odbudujesz ją na tym samym planie. Na proponowane przez ciebie domki pozwolenie jest nikłe (i dobrze, spójność otoczenia!). Inne wymagania
  • Odpowiedz