Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej,

Przymierzam się do zakupu komputera i zależałoby mi na paru poradach, czy to co wybrałem jest OK oraz czy ten setup ma sens.
Ostatni raz komputer kupowałem 14 lat temu, i jako że sporo się przez ten czas zmieniło, dobrze byłoby zasięgnąć opinii ekspertów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do tej pory wybrałem (raczej od zawsze byłem fanbojem Intel & Nvidia, i tak raczej chciałbym żeby zostało):
Obudowa Krux Leda (KRX0007) - 350 PLN
Zasilacz Cooler Master MWE Gold V2 750W (MPE-7501-AFAAG-EU) - 450 PLN
Płyta główna Gigabyte B660M DS3H DDR4 - 529 PLN
Pamięć Kingston Fury Beast, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16 (KF432C16BBK2/16) - 212 PLN
Karta graficzna Zotac Gaming GeForce RTX 4070 Ti Trinity 12GB GDDR6X - 4700 PLN
Dysk SSD WD Blue SN570 1 TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe - 297 PLN
Procesor Intel Core i5-13400F, 2.5 GHz, 20 MB - 1099 PLN

Razem ok. 7637 PLN

I tu pytania:
1. Czy zasilacz wystarczy do tego setupu? Kalkulator na stronie bequiet twierdzi że tak
2. Czy firmowe chłodzenia od obudowy oraz procesora wystarczą? Nie zamierzam bawić się w podkręcanie komputera. Nie wiem czemu (może stereotypy) ale nie jestem przekonany do chłodzenia wodnego all-in-one - bałbym się ewentualnego wycieku
3. Inny procesor? Inna grafika? Jeśli idzie o tego RTX 4070Ti, to zostalbym przy tym, bo 3080 kosztuje niewiele mniej (albo tyle samo), a mimo to jest to poprzednia generacja kart graficznych
4. Czy muszę mieć jakąś osobną przejściówkę zasilacz <> karta graficzna (16 pin)? Czy takie coś jest w pakiecie z kartą?

#pc #pcmasterrace #kichciopyta

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63c447b201f4c80d1901a7e8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 8
(raczej od zawsze byłem fanbojem Intel & Nvidia, i tak raczej chciałbym żeby zostało):


@AnonimoweMirkoWyznania: W sumie szanuję za wprost przyznanie się do bycia kretynem xD

Obudowa Krux Leda (KRX0007) - 350 PLN


- Kupuj kartę graficzną za prawie 5k
- Wsadź ją do gówno budy za trzysta z zablokowanym przodem
@AnonimoweMirkoWyznania:

- obudowy poszukaj innej, najlepiej z nawiewem od frontu, bo inaczej prawie pewne, że będziesz mieć tam piekarnik tak jak mirek wyżej pisze
- zasilacz ok
- mobo nie wiem, ale raczej bym brał coś od MSI/ASUS - bardziej pewne części
- ramu weź co najmniej 32 GB
- gpu spoko
- dysk jak dysk, jeśli są w podobnych cenach to poszukać radzę jakiegoś samsunga/kingstona
- procesor powinien być ok,
Obudowa Krux Leda


@AnonimoweMirkoWyznania: @L3gion: zajebiste sa takie pytania i zestawy, obudowa z szkłem na froncie, karta za 5 koła ale procek juz tanszy, tak samo ramy, obudowa, plyta głowna moze jezscze bez bios flashback, chlodzenie proca hmm moze wersje bez K maja boxowe ale witaj dzwieku odrzutowca.
po co lepsza obudowa ,wez sie zastanow xd xD xD jak masz dostarczac chlodniejsze powietrze od frontu przez szklo.
OP:

Hej, @L3gion, @MarteenVaanThomm, @krzywy_kanister dzięki za odpowiedzi.

Tak jak pisałem, trochę czasu minęło odkąd ostatni raz kupowałem komputer (i grałem w gierki), tak więc to co wybrałem faktycznie może mieć mniejszy sens niż początkowo zakładałem.

Komputer miałby być głownie do grania (mam do nadrobienia jakieś 10 lat gamingu), także w gry które wyjdą w tym roku - np. Starfield. Nie zależy mi na super wyglądzie, z tego co