Wpis z mikrobloga

Heh, nie ma to jak być w #wykopplus30club i po raz pierwszy usłyszeć, że ma się astygmatyzm xD

Ile kosztują jakieś podstawowe okulary na niewielką wadę?
Niby okulistka powiedziała, że skoro tyle czasu żyłem to mi niepotrzebne, ale jednak jak spojrzałem przez jej testowe soczewki to różnica jest spora. Zastanawiam się czy nie ciągnąć tematu (dokładne określenie wady) choćby po to, aby mieć zestaw do czytania/kompa.
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Aramil: byłeś u okulistki i nie zbadała jaką masz wadę? Trochę słabe.. Ogólnie przy astygmatyzmie okulary są bardzo pomocne, myślę że za jakieś proste oprawki zapłacisz ok 200 zł plus szkła z antytefleksem pewnie też pod 200. Raczej szukaj mniejszych optyków, sieciowki mają drożej. Dodatkowo często możesz zbadać wzrok u optyka- mają podpisane umowy z okulistami albo sami mają uprawnienia optometrysty i przy zakupie okularów w ich salonie nie trzeba dopłacać
byłeś u okulistki i nie zbadała jaką masz wadę? Trochę słabe..

I tak zjadłem jej sporo czasu przy tej wizycie, a jednocześnie już miałem umówioną następną. Więc spokojnie, jest ok ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nie należy ci się dofinansowanie do okularów.

Należy się na pewno.
Ale zastanawiam się czy w ogóle iść "oficjalną" drogą. Chyba wolę spokój od potencjalnych problemów z prawkiem, badaniami, etc. zamiast tych paru stówek.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Aramil: o ile dobrze pamiętam, to musisz mieć zaświadczenie o konieczności pracy w okularach podbite przez okulistę. Nie jestem pewna, czy nie musi się tam podpisać też lekarz medycyny pracy. W takim wypadku potrzebowałbyś skierowanie z pracy, takie wizyty są płatne przez pracodawcę więc chyba nie poniósłbyś żadnych kosztów. Najlepiej by było podejść do kadr, żeby ci podali dokładne wytyczne. Generalnie myślę że warto się o tę kasę ubiegać, szczególnie jeśli