Wpis z mikrobloga

Witajcie. Czy ktoś się orientuje czemu przełączanie programów trwa 4-5 sekund, po czym jeszcze na pół sekundy obraz się zawiesza i dopiero normalnie rusza?

- Mam dekoder Ultrabox+ 4K
- konfiguracja pełna tj. konwerter szerokopasmowy, dwa przewody (nowy, bo myślałem że w konwerterze leży przyczyna)
- siła sygnału 80-90% jakość 70-85% (zależnie od warunków)
- przywracałem ustawienia domyślne

Wg zapewnień w tej konfiguracji kanały powinny przeskakiwać natychmiastowo (czyli domyślam się że w ułamku sekundy) a trwa to bardzo długo. Wg moich doświadczeń wsparcie techniczne odpowiada na takie zgłoszenia zdawkowo i wyuczonymi formułkami, więc pomyślałem że najpierw tu poszukam pomocy, może ktoś miał podobny problem.

#canalplus #ncplus #telewizja #telewizjasatelitarna #rtv
  • 12
  • Odpowiedz
@raizo16: powinny się przełączać błyskawicznie. pierwszy domniemany powód odpada bo sygnał masz ok. inna przyczyna może być spowodowana długim oczekieaniem na uprawnienia i to byłby błąd ze strony wykreowania usługi ze strony operatora. tej przyczyny bym się trzymał i reklamówał do skutku
  • Odpowiedz
@raizo16: próbowałeś odlaczyc zasilanie? z drugiej strony takie objawy mialem przy slabym sygnale ale wartosci na to nie wskazuja... na roznych kanalach są wysokie parametry sily i jakości?
  • Odpowiedz
@sshr: Tak, odłączałem nawet zasilanie w całym domu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie ma znaczenia jaki kanał, jest to samo. Jeszcze dodam że tuż po nowym roku reklamowałem dekoder z innego powodu, mianowicie przestały działać zupełnie dwie funkcje, vod i replay. Został wymieniony wtedy na inny (tzn też ultrabox+, ale facet powiedział że ten który teraz będę mieć jest lepszy bo polskiej produkcji a nie francuskiej...) Wtedy
  • Odpowiedz
@raizo16: wina dekodera od operatora, ktory jest do kitu w porównaniu z dekoderami z wolnego rynku. i co ma ci dac ponowienie uprawnien? jezeli kanaly deszyfruje to znaczy ze daty są ok. ponowienie i zlapanie nowych jedynie ci przesunie date w przod o 2 miesiące
  • Odpowiedz
@zooey: Nie mam pojęcia, nie siedzę w temacie dlatego zadaję pytania :) Chciałbym po prostu wyczerpać wszystkie możliwe opcje zanim udam się znowu do serwisu.
  • Odpowiedz