Wpis z mikrobloga

#suszarka #elektronika #rtv #agd #electrolux siema Mirki, miał ktoś taki problem? Mam suszarkę electrolux, 2 lata 2 miesiace i suszy tylko na programie czasowym: jak sam zadam czas przez jaki ma suszyć. Serwisant (Ae nie od electroluxa) stwierdził ze to może agregat, bo pompa spustowa działa okej… 2 meisiace już po gwarancji, tak mi się zdaje, w karcie maja ze 24 miesiace a niby czasami jest ze 5-7 lat…
  • 7
Jak suszy to nie agregat. Jest ciepło w środku bębna w środku programu?
Zwykły program wyłącza się wcześniej, gdy czujnik wilgotności wykryje, że pranie jest już suche. Na czasowym idzie tak długo jak ustawisz.
Podejrzewam, że masz zakamieniony ten czujnik czy coś. Zobacz na niego. Drugi jest po prawej stronie za klapą skraplacza (chyba mierzy temperaturę).

Pobierz Utylizacja - Jak suszy to nie agregat. Jest ciepło w środku bębna w środku programu?
...
źródło: Zrzut ekranu z 2023-01-17 05-01-33
@Utylizacja: No na tym eco po prostu przerywa po kilku minutach tak jakby skończył, a jak ustawie sam ile czasu ma suszyć to suszy. Ale pika pojedynczo, nie jak zawsze taks dziwna melodia ze skończył. Pika 2 razy jak przerwie program
@anhydryt: No czyli kończy przedwcześnie, bo wykrywa, że ubrania są już suche.
Ja zauważyłem, że jak kończy program to gra ta melodyjka tu tu TU TUUUU. Potem jak nie wyjmiesz to kontynuuje w trybie bez zagnieceń, który trwa ok. 15 - 30 minut. I wtedy jak to się skończy to jest to dziwne pikanie pii pii i koniec.
Więc to z tym pikaniem to po prostu tak ma się zachowywać.
@Utylizacja: no tez mi sie wydaje, ze czujnik ktorys, chociaz serwisant czujniki sprawdzil... moze sie slabo znal na suszarkach elektroluxa, da sie zyc na suzeniu czasowym, ale wiadomo, ze ani to ekonomiczne ani wygodne, ze trzeba czasem dosuszac jeszcze.
2 lata gwarancji daja, troche malo :P