Wpis z mikrobloga

@Unifokalizacja: Nie wiem jak ze stratami w ludziach, ale jestem nawet spokojny jeśli chodzi o ukraińskie straty w broni pancernej. Rosjanie przejęli trochę terenów, a mimo to nie wypłynęły masowo nagrania zniszczonych lub przechwyconych ukraińskich maszyn. Tymczasem nieustannie wrzucane są materiały zniszczonych pojazdów rosyjskich - sam dzisiaj wklejałem tutaj zdjęcie 7 rosyjskich BMP-1 zniszczonych w Donbasie przez artylerię.
od dłuższego czasu ruskie straty cieszą mnie mniej, dgyż zawsze zastanawiam się jakie są straty ukraińskie. Chciałbym dowiedzieć się szczególnie stosunek stratu ruskich do ukraińskich to by mnie uspokoiło gdyby ukraińskie były np 4 x mniejsze.


@Unifokalizacja: są takie same, ewentualnie trochę mniejsze, trzeba brać na poprawkę to, że straty rosyjskie mogą być zawyżone na potrzeby propagandy wojennej

Nie wiem jak ze stratami w ludziach, ale jestem nawet spokojny jeśli chodzi
@Unifokalizacja: Są bardzo podobne. Jeśli mamy się trzymać źródeł innych niż ukraińskie.

Amerykanie twierdzą, że obie strony straciły ok. 100k żołnierzy.
Rosjanie twierdzą, że obie strony straciły ok. 50k żołnierzy.

Ukraińcy swoich strat nie podają, a straty rosyjskie są podawane bez konsekwencji. Raz to są wszystkie straty, raz sami zabici. Raz że to są same WSR, raz chodzi również o bojowników z LDNR. No #!$%@?.
nie wypływają masowo nagrania zniszczonych ukraińskich jednostek tak samo jak nie wypływa codzienny raport o stratach ukraińskich


@NaczelnyWoody: Gdyby straty były duże, to Rosjanie zalaliby internet nagraniami zniszczonych ukraińskich czołgów, bo zdobywają teren i mogą takie straty uwiecznić.
@krzysztof-szafranski-39: Ciekawi mnie źródło tych strat, bo np oryx piszę o straconych 75 helikopterach i 68 samolotach po stronie rosyjskiej. Oczywiście różnica może być, bo nie da się udokumentować wszystkich strat zdjęciowo. Jednak nie tak duża. W #!$%@? naciągane się wydaje tak jak te 3k czołgów czy 6k wozów opancerzonych. Wydaje mi się, że przy czymś takim rosja by kompletnie utraciła zdolności operacyjne, a tak się nie stało.
@RobertPPK: No trochę się stało, bo poza bardzo ograniczoną ofesnywą pod Bachmutem Rosjanie od dawna nie prowadzą poważnych ofensyw. Oryx wykazuje 1600 straconych przez Rosjan czołgów, ale liczba nieudokumentowanych zniszczeń jest naprawdę ogromna. Jakiś czas temu wypłynęły zdjęcia ,,cmentarzyska" maszyn pod Biełgorodem, gdzie składowano ogromne ilości czołgów i transporterów - zniszczonych oraz w różnym stopniu uszkodzonych. Większośc z nich pewnie nie została udokumentowana. Przed wojną Rosja miała ponad 3000 czołgów w
Gdyby straty były duże, to Rosjanie zalaliby internet nagraniami zniszczonych ukraińskich czołgów, bo zdobywają teren i mogą takie straty uwiecznić


@wjtk123: takie nagrania i zdjęcia również są na sadisticu, w ruskim darknecie będzie pewnie jeszcze więcej