Wpis z mikrobloga

@S0Cool: Ok, to jak tutaj skrócę o jeden to będzie działać. A jak połączyć dwa? Najlepiej używając tych kabelków, co są wyprowadzone, czerwony plus, czarny minus i jak to polaczyc z drugim koszyczkiem ?
@Dirker: no jak masz 2 koszyczki szeregowe, to chcesz je połączyć szeregowo jak rozumiem, żeby zsumować napięcia. Wtedy czerwony z jednego do czarnego z drugiego i bangla.

Zawsze możesz połączyć na sucho, wsadzić baterie i zmieżyć napięcie na wolnych przewodach
@sinuspi: Spoko, czyli w dobrym kierunku szedłem. A jak z łączeniem? Da się jakoś łatwo ? Czerwony kabelek z jednego do któregoś plusa na drugim koszyczku, minus do jakiegoś minusa i dalej z tamtych przewodów już do tego, co ma być zasilane ? Dobrze myślę ?
@RopuchYtong: tak, tak, nie opisywałem już całego projektu, tak skrótowo to przedstawiłem :) Generalnie rotująć żarówkami miałbym i na paluszki AA 1.5v, i na liiony 1.5v i na nimh 1.2v, taki zamysl jest, w prostszej wersji na 3 baterie mam juz dzialajacy "prototyp" :)
@RopuchYtong: A za tą radę z połączeniem plusa z minusem w drugim koszyczku to normalnie medal, bo to nawet lepszy pomysł niż ta koślawa 6xAA z zalutowywaniem, po prostu po dwóch stronach dam sobie 1x 3xAA i 1x 2xAA i mamy to :) Dzięki, dałbym Ci dwa plusy jakbym mógł :)