Wpis z mikrobloga

#krakow #okulary #okulista #optyk
czześć, ktoś z was robił może niedawno okulary i ma jakieś rozeznanie, gdzie najlepiej/najkorzystniej, jeśli chodzi o stosunek jakość/cena, zrobić okulary? Na pewno zależy mi na dobrym filtrze do komputera, blue blocker czy jakoś tak się to zwykle nazywa.
Będę wdzięczny za każde rady, sugestie czy polecenia.
  • 11
  • Odpowiedz
@abrakadabra1859: Ja robiłem w Kodano w Galerii Bronowice i jestem mega zadowolony, nie dość, że babeczka doradziła mi fajne oprawki, co nie jest takie proste w przypadku mojej twarzy XD, to jeszcze zapłaciłem połowę mniej, bo akurat mieli promkę, więc zamiast 1600 zł zapłaciłem 800 zł za oprawki Hugo Boss'a i szkła ze wszystkimi możliwymi powłokami ;)
Do tego mówili o 2 tygodniach jeśli chodzi o czas realizacji, a oksy dosałem
  • Odpowiedz
@DJRuraWydechowa: kodano zajebiste, ale jak przyjdzie do reklamacji to januszerka. Żeby wymienić wadliwą oprawkę wymagali... zostawienia im okularów na kilka tygodni. Super, czyli przez to że sprzedają szajs, klient musi na szybko wydać kilka stówek by zrobić sobie zapasową parę okularów. Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim, a przez tyle lat życia kilka razy zdarzyło się, że było coś nie tak z oprawkami. Ale wtedy optycy zawsze oglądali je na
  • Odpowiedz
W Vision express zrobili mi szkła, dostałem za friko oprawki z tytanu, mój zmysł estetyczny jest zerowy, więc ja nie ocenię, ale podobno dobrze dobrane :), ponieważ nie potrzebuję bajerów to zapłaciłem 350zł wraz z badaniem opto za całość. Tydzień po musiałem reklamować i zrobili to od ręki. Nie wiadomo jakby taka reklamacja wyglądała teraz po kilku miesiącach. Choć patrząc na to, że bez gadania mi wtedy wymienili to wydaje się być
  • Odpowiedz
@abrakadabra1859: te soczewki w kodano to ich własna marka. Raczej jakaś ekonomiczna patrząc po cenach. Nie spodziewaj się niczego super. Lepiej wybierz lokalnego optyka i soczewki Hoya/Essilor/Zeiss/Seiko. Będą kosztować więcej, ale komfort użytkowania (np. łatwość czyszczenia i utwardzenia) też będą lepsze.
@Wizun: 350 zł za badanie+oprawka z tytanu+szkła? Może stalowe w kolorze tytanu? Bo tytanowe to się tak od 1000 zł zaczynają..
  • Odpowiedz
@fotograf_warszawiak: SENSAYA SENSAYA SYOM5001 BG00
Dla mnie grunt że działa, oprawki takie jak chciałem cienkie minimalistyczne i za darmo a tytan tylko na plus, bo nic nie ważą ;) nie doszukuj się spisku pewnie w w 2k22 niemodne już były albo wyszedł inny model
  • Odpowiedz
@fotograf_warszawiak: A to nie wiem, pierwsze google i sporo ich za granicą się sprzedaje, nie znam się. W każdym razie wygląd na plus, a jakość wykonania w zasadzie też, jak pisałem nic nie ważą. Przymierzałem jakies "rajbachy" za 1k PLN to bez różnicy, wolę wywalać kasę na elektronikę gdzie widzę różnicę xD
  • Odpowiedz