Wpis z mikrobloga

Mirki, znacie jakieś materiały, gdzie dałoby się nauczyć takich podstawowych rzeczy o autach? Mam na myśli jakąś np wymianę bezpieczników, jaki olej silnikowy pasuje do jakiego modelu i tak dalej. Chciałbym po prostu coś więcej ogarniać o autach poza tym, że jeżdżą xD.

#motoryzacja #auta #kiciochpyta
  • 11
@Meph1k
Złap jakąkolwiek książkę z serii "sam naprawiam". Chodzą często za bezcen albo w ogóle w postaci pdf powywieszanych po forach. Poza tym właśnie wymierające powoli fora poświęcone danej marce lub modelowi są kopalnią wiedzy. Co do doboru oleju to większość liczących się producentów ma swoje strony z narzędziami do doboru płynów do danego pojazdu
@Meph1k
polecam ksiazki z seri "Sam naprawiam" raczej do aut z lat 90 i 00, ale jest w nich duzi opisane jak wymienić dużo części w autach krok po kroku. Dużo kiedyś z nich widziałem skanów na chomiku
@Meph1k: Tak jak mireczek wyżej wspominał - instrukcja do danego auta, oczywiście jeśli masz na myśli konkretny model. Parę lat temu też szukałem takich materiałów i instrukcja okazała się dużo bardziej przydatna i ciekawa niż się spodziewałem. Znajdziesz info o takich rzeczach jak wymiany bezpieczników, żarówek, gdzie co jest, dane techniczne auta, silnika, jakie płyny gdzie i w jakich ilościach itp. Przyswoisz to jako bazę i łatwiej będzie Ci szukać bardziej
@wiesiu2: m4k który #!$%@? 30min o czymś co można powiedzieć w 2 minuty i chris, który wplata taki humor, że ktoś kto się nie zna w temacie może to źle odebrać, idealne kanały do nauki xD
Kiedyś z portali to autokult miał dużo fajnych artykułów, ale odkąd wpadł w ręce onetu to porażka i clickbaity, jednak w historii nadal można znaleźć stare artykuły.