Wpis z mikrobloga

@MostlyRenegade: nie wiem. Miałem nadzieję wywołać jakąś ciekawą dyskusję i dowiedzieć się dlaczego społeczność wykop uważa że Niemcy powinni wysyłać czołgi Ukrainie, ponieważ mnie to ciekawi.
@Nieszkodnik: artykuł z DW który podlinkowałem powyżej jest sprzed 8 miesięcy więc możliwe że coś się w tej sprawie zmieniło. Jeśli masz nowsze dane możesz podrzucić. Mam na myśli tendencje Niemiec do kupowania surowców energetycznych od Rosji.
jakie korzyści mogą odnieść Niemcy z przekazania czołgów Ukrainie?


@420_3: Nie wiem czy omija Cię właśnie to co się przetacza przez media (zwłaszcza Ćwierkacza), ale i tak pozwolę sobie skrócić - Stany Zjednoczone nieoficjalnie proponują zastąpić wysłane przez państwa-użytkowników czołgu leopard 2 pojazdy swoimi abramsami.
W zasadzie dla tych krajów to może oznaczać pozbycie się tego czołgu i zastąpienie go wyrobem amerykańskim - i to zablokuje rynek na następne 20-30 lat.
czyli uważasz, że Niemcom bardziej opłaca się upadek unii bo w planach jest pozbycie się produkcji spalinowych aut?


@Kiubi: wolałbym uniknąć offtopu na tagu #ukraina, moja wypowiedź miała na celu zauważenie że konflikty wewnątrz UE są, były i będą.
artykuł z DW który podlinkowałem powyżej jest sprzed 8 miesięcy więc możliwe że coś się w tej sprawie zmieniło.


@420_3: no niemożliwe. Dopuszczasz taką możliwość? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@420_3: żadnych, stracą możliwość serwisowania leopardow oraz moze sie potwierdzić to co działo się z nimi w syrii. Jednym plus ale w okresie krótkoterminowym to sprzedanie amunicji.