Wpis z mikrobloga

Panowie bede na wiosne ocieplal stary dom z lat 60, 40 cm grubosc murów wiec nie jest mało, cegła. Jako iż budzet tez ograniczony bo naprawde sporo poszlo we wnetrze domu ale udalo mi sie kupic w za polowe ceny kilka razy styropian do elewacji 10 cm, wiec powinno starczyc ewentualnie dokupie, od strony podworza jedna sciana, gdzie jest kuchnia jest dosyc mniejsza bo nachodzi kawalek wiatrołapu na nią juz ocieplony, a zostalo mi troche plyt 20 cm styropianu bo dostalem za darmo przy okazji i czy mozna zrobić tak ze caly dom ocieplony 10 cm styropianem a ten jeden maly kawalek sciany z tylu 20 cm, zawsze jakies docieplenie dodatkowe tylko czy nie będzie to śmiesznie wyglądać finalnie? I czy w ogole to ma sens, czy wszedzie dac równo, a płyty 20 cm przeciac gilotyną do styropianu na pol i zyskac dodatkowe plyty 10 cm przez co zaoszczedze jeszcze kasy w razie gdyby braklo cos mi plyt 10 cm ( ͡º ͜ʖ͡º). #budowa #remontujzwykopem #remonty #ocieplenie
  • 5
@Francesco123: dycha to obecnie przy grzaniu niskotemperaturowym trochę mało. Skoro masz ściany 40 cm to pewnie trójwarstwówki więc na plus jest to, że masz w środku jakąś próżnię lub ocieplenie
@Smarek37: próżnie oO?
w takich domach często za izolacje były "smieci" resztki itp.
W moim rodzinnym np w podłodze były zatopione szklane buterki ustawione do góry dnem :D

@Francesco123 - na taki dom możesz skorzystać z programu Czyste Powietrze a także ulgi termomodernizacyjnej - sprawdź sobie możesz zaoszczędzić trochę $$ :) W zależności od gminy są też projekty parasolowe ( https://www.gov.pl/web/klimat/projekty-parasolowe-najkorzystniejsza-forma-wsparcia-dla-prosumentow-instalacji-pv-w-polsce ) czasem możesz dołozyć np PV z 80% dofinasowaniem.
te