Wpis z mikrobloga

#biznes #firma Ma ktoś może jakiś ciekawy link, artykuł, komentarz itp który wyjaśnia po co ludzie tworzą spółki z o.o. którym chyba wyłączą rolą jest utrzymywanie się na powierzchni? Ostatnio spotykam sporo dość młodych właścicieli takich właśnie spółek z kapitałem zakładowym 5tyś, których spółki wypracowują minimalny zysk na plusie, a często też na minusie. Jestem chyba staromodny i jak dla mnie firma ma zarabiać () Stawiam flaszkę temu kto mi to prosto i szczegółowo wyjaśni
  • 5
@fressher: spółka zoo jest dużo lepsza niż jdg, prezes spółki nie odpowiada majątkiem jak w przypadku jdg w razie długów, lepsza optymalizacja podatkowa, brak zusu i wiele innych zalet :)
@dawson2394: To znaczy, że oni te spółki zakładają kiedy nie są pewni czy ich biznes wypali? W sensie tak minimalizują ryzyko? np mam gościa, który ma spółkę z o.o. z kredytem na 400k i zyskiem netto -16tyś (wg sprawozdania finansowego po krs)
@dawson2394: Nadmienię tylko, że to nie jedyna jego spółka o podobnym kapitale, zyskach etc Ale ma też większą, która generalnie wygląda całkiem nieźle finansowo, ma kontakty, kontakty etc Ale reszta to jakieś wydmuszki, na rejest.io dosłownie pajęczyna powiązań z przypadkowymi ludźmi, jakby z łapanki