Wpis z mikrobloga

Mirki z #niemcy potrzebuję pomocy w sprawie ubezpieczenia zdrowotnego - im więcej o tym czytam, tym bardziej głupieję.
Od przyszłego miesiąca przeprowadzam się do DE i od razu po zameldowaniu będę rozsyłała CV.
W każdym razie nie wiem co mam zrobić z ubezpieczeniem zdrowotnym w tym czasie, gdy jestem bezrobotna, ale zameldowana.
Czy mam obowiązek od razu po zameldowaniu wykupić sobie sama ubezpieczenie czy mogę poczekać ze zgłoszeniem do Krankenkasse do czasu znalezienia pracodawcy (na co mam nadzieję, że stanie się szybko).
Najlepiej jakby ktoś opisał swoje doświadczenie, bo teorii się już naczytałam tylko nie wiem, jak zastosować to do siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#emigracja
  • 1
@lubiczklan: teoretycznie powinnas się ubezpieczyć od razu po zameldowaniu, ale teoria a praktyka to dwie różne rzeczy. Może zacznij wysyłać cv już teraz, to może uda się pracować równo z przyjazdem i problem rozwiązany. Ewentualnie możesz się po prostu trochę później zameldować, np po znalezieniu pracy, o ile masz taką możliwość. Najlepiej byłoby mieć zaklepana pracę już przed przyjazdem