Wpis z mikrobloga

Ale mam bekę jak wielkie paniska programistyczne 15k oburzają się na każdy program społeczny dotowany z budżetu państwa lub każdą nawet minialną podwyżkę podatków zmniejszającą degresywnośc naszego systemu podatkowego. Są przy tym pełni oburzenia, że "madki 500+" i inne "darmozjady" żerują na ich ciężkiej pracy, będąc święcie przekonanymi, że tylko oni są wyłącznymi ojcami własnego sukcesu. Nauczeni przez Korwina skrajnego indywidualizmu nie rozumieją, że społeczeństwo to system naczyń połączonych i na ich wygodne życie tyrają dzień w dzień magazynierzy, pracownicy elektrowni, robonicy drogowi, sprzątaczki, sprzedawcy na kasie, kucharze itd. No, ale tak, przecież sami mogą znaleźć lepszą pracę, a kto nie programista ten sam sobie winien. Redystrybucja i częściowy podział wspólnie wypracowanego majątku im się nie należy, bo tak. To jest warstwa niższa od tyrania za grosze. Godne warunki życia należą się tylko nadzwyczajnej kaście. Sam jestem programistą i absolutnie nie twierdzę, że każdy program społeczny i każda podwyżka podatków jest dobra (choć nie każde są też złe), ale przeraża mnie ta krótkowzroczność i brak pokory połączone z przekonaniem o własnej wyłącznej sprawczości w oderwaniu od świata.

#polska #gospodarka #ekonomia #zalesie #programista15k #finanse #4konserwy #neuropa #bekazkonfederacji
  • 19
oczekujesz społecznej refleksji od autystyków?


Niczego nie oczekuję, mogę się tylko śmiać z tego przekonania, że cały ich świat jest wyłącznie ich prywatnym dziełem i nie jest wspomagany przez pracę całego społeczeństwa. Dlatego każdy wydany na ubogich milion z budżetu lub każda podwyżka podatku o 50zł dla osoby zarabiającej 15k na rekę jest "zamachem na wolność" XD
@aei9077: programy społeczne są w większości be bo promują nieróbstwo. Wyższa kwota wolna od podatku - super, rozdawanie pieniędzy bo tak - w większości przypadków to bez sensu.

Pobranie pieniędzy z podatków i późniejsze rozdanie generuje kolejne urzędowe etaty i przejedzenie części pieniędzy podatników. W efekcie państwo jako instytucja potrafi się rozrosnąć do monstrualnych rozmiarów.

Poza tym każda podwyżka podatków i inne kłody rzucane pod nogi ludziom którzy zarabiają więcej niż
@muchatse:

XD ale z ciebie matoł

Przecież kasa z podatków idzie w dużej większości na obsługę zadłużenia i generowanie nowych nierobów. Chciałbym silnej armii i mogę płacić podatki pod warunkiem, że tak faktycznie się stanie a nie tak jak do tej pory pieniądze zostaną #!$%@? na kiełbasę wyborczą, utrzymanie niedojd życiowych i pogłębianie zadłużenia
@e-stark: jesteś januszem, który zawsze znajdzie sobie wymówkę aby tych podatków nie płacić, tak jak teraz zmyślasz jakby 100% budżetu było przekazywane na wymienione przez ciebie rzeczy. W innym przypadku znalazłbyś coś innego, co by ci się nie podobało. #bekazpodludzi
przecież im to państwo nigdy NIC NIE DAŁO, więc czemu oni by mieli płacić podatek???


@sotilas: Tak było nie zmyślam. Klasycznie, benefity z udziału w społeczeństwie dla siebie, koszty niech ponoszą inni. Państwo nic nie dało poza darmową szkołą w każdym piździchowie dolnym, nieodpłatnymi studiami, czy wspomnianą przez @muchatse infrastrukturą. Bez tego połowa dzisiejszych programistów srałaby za stodołą w swoich wioskach bo ich starych nie byłoby stać na edukację zarezerowaną dla
Lol, po pierwsze to każdy podatek liczony w % jest progresywny. Gdzie tu degresja skoro im więcej zarabiam tym muszę więcej przelać do US? Poza tym tak jak ktoś już tutaj wspomniał, wystarczy nie zabierać ubogim, a nie bawić się w Robin Hooda. Tylko, że bez redystrybucji cała ta rządowa kasta by się nie nachapała bo nie miałoby im z czego po drodze skapnąć.
@dhg666: W Polsce są wysokie podatki? Nie zauważyłem tego. 12% ryczałt to mniej niż 15% w Czechach czy 20% w Estonii.

W Polsce podatki są degresywne, programiści płacą mniej procentowo niż kasjerka w biedronce.
Dziwi mnie to, że ludzie, którzy krzyczą o opersyjnym państwie nadal tutaj mieszkają zamiast jechać tam, gdzie podatki są niższe, np. Ukraina ma podatek 5% dla IT. ;)

@Sir_Lucifer Degresywne podatki polegają między innymi na tym, że