Wpis z mikrobloga

Jak tam puszkarze verstapeniarze? Gotowi na odsloniecie takiego samego gownianego malowania Red Bulla na nowy sezon? Zaklad, ze jak od 10 lat znowu graficy zrobia kopiuj wklej i bedzie ten sam gniot bez chocby minimalnej zmiany estetecznej? Juz nawet z nudow by cos zmienili ale nie.. oni non stop tluka to samo. W ogole to moze ktos mi powiedziec dlaczego fanowskie koncepty malowania bolidow sa 100x lepsze niz te oplacane za grube hajsy od profesjonalnych tegich glow, ktorzy z tego zyja? Naprawde ludzie ktorzy biora kase za projektowanie malowania bolidow sa takimi nudziarzami? Nie ma nikogo w tej branzy z polotem? Ta grafika ponizej w ogole nie jest radykalna zmiana malowania tylko delikatnie dodany jeden kolorek nawet na nieduzym polaciu a od raz jak inaczej wyglada bolid. Co roku sie czeka na te prezentacje i w 90% jest jeden wielki zawod. W tym roku sie nie dam na to nabrac.
#f1
JulianGangol - Jak tam puszkarze verstapeniarze? Gotowi na odsloniecie takiego samego...

źródło: redbull 2023 side-min

Pobierz
  • 14
@JulianGangol: Głównym napędem do zmian w malowaniu jest logo sponsora, redbull to nie marka pojazdów gdzie w dużej mierze sam samochód jest reklamą z mniejszym logiem marki jak w przypadku np. ferrari. Firma więc reklamuje się ogromnym logiem byka na pojeździe i znaną kolorystyką co jest niezmierne od lat, podobnie sprawy się mają nawet kasków zawodników gdzie nałożony z góry jest koncept odnośnie wyglądu. Zmiana malowania musiałaby być podparta pojawieniem się
Gentleman_Adrian - @JulianGangol: Głównym napędem do zmian w malowaniu jest logo spon...

źródło: rb11

Pobierz
@Gentleman_Adrian: ale mi wcale nie chodzi o jakis radykalnie inne malowanie. Nawet nie chodzi o to zeby byl dodany jakis inny kolor. Mi chodzi ze trzeba odswiezyc to malowanie. Chocby dodac jakas drobna nitke co by szla przez bolid albo tak jak na pierwszym zdjeciu troche kolorku kolo kamerki onboard. To nie jest radykalna zmiana malowania ale cos sie zmieni na plus, cos sie bedzie dziac a tak.. ta sama lipa
@JulianGangol: Tak coś czułem już odpisując na wpis iż o to Ci chodziło, jednak podtrzymuje stanowisko iż po co zmieniać coś co jest dobre - Ferrari, Mercedes gdy nie zmieniają kluczowych sponsorów (poza czarną kartą w historii malowań) też mają takie podejście. Redbull jak już coś kombinuje to ze strojami zawodników wprowadzając drobne zmiany, które moim zdaniem zawsze gorzej wyglądają niż klasyczny prosty strój wyścigowy. Druga sprawa iż na tle innych
Gentleman_Adrian - @JulianGangol:  Tak coś czułem już odpisując na wpis iż o to Ci ch...

źródło: NINTCHDBPICT000685791617

Pobierz
W ogole to moze ktos mi powiedziec dlaczego fanowskie koncepty malowania bolidow sa 100x lepsze niz te oplacane za grube hajsy od profesjonalnych tegich glow, ktorzy z tego zyja?


@JulianGangol: bo fanowskie malowania nie przestrzegają zasad widoczności sponsorów
@Siurczek: Otóż to.

@Gentleman_Adrian: ciekawostka, był kolo, który robił fanowskie concepty... a potem został zatrudniony przez profesjonalny team. Mowa o Seanie Bull, któremu zaproponowano pracę w Renault.

https://uk.linkedin.com/in/seanbulldesign

Możesz porównać jego concepty do tego co robi "realnie". Właśnie ograniczenia sponsorskie wplywają na konieczność tej szablonowości, choć i tak stara się kombinować.