Wpis z mikrobloga

Dla mnie jest to niepojęte, jak można być tak nienawistną mendą jak PIS i ich fanatycy. Nie da się ukryć, że #wosp jest to wielki sukces i zjawisko o niespotykanej skali. Coś, co powinno być ikoną i reklamą naszego kraju, coś, z czego powinniśmy być dumni. Komuś się nie podoba, OK. Upraszczając, można przyjąć trzy postawy: wspierać, być obojętnym i zwalczać. Którą wybrał #pis ? Oczywiście zwalczać, w imię ideologii, w imię politycznego zacietrzewienia. Bo co, bo Owsiak nie jest zwolennikiem pisu to w tym ich #!$%@?, czarno-białym świecie musi być wrogiem?

Takie dwie analogie:
A co by było, gdyby ktoś się uparł i zaczął zwalczać Caritas, który też robi dobrą robotę. Tylko dlatego, że... tu powody jakieś spokojnie można by tak samo wymyślić, kij się zawsze znajdzie. I czemu by to miało służyć?

Albo gdyby jakiś zwolennik innej opcji niż PIS stworzył jakieś dzieło. To też trzeba je niszczyć wszelkimi dostępnymi metodami? Naprawdę tak ma wyglądać państwo, że miejsce w nim ma być tylko dla zwolenników jednej partii? Czy my już tego nie przechodziliśmy?

#bekazpisu
  • 1
@janekplaskacz: tak sobie właśnie myślałem o tym i wydaje mi się że może to być spowodowane tym że PiS nie chce przykładać ręki do budowania pozycji osób które potem mogą krytykować rząd. Taka osoba mogła by mieć zbyt duży wpływ, sprzeczny z interesami jakiejkolwiek narreacji obecnej i głośno wyrażać swoje zdanie/poglądy. To jest po prostu łatwiejsza i wygodniejsza droga.