Wpis z mikrobloga

Siema Mirki!
Od dłuższego czasu bawię się w world building (tworzę własny świat i opisuje historię w nim zawarte). Do tej pory wykorzystywałem do tego narzędzie "obsidian". Niestety obecnie narzędzie to z uwagi na współpracę z drugą osobą w swojej bezpłatnej wersji jest niewystarczające.
czy znacie open-sourcowe/bezpłatne alternatywy dla Obsidiana? Chciałbym żeby takie narzędzie zawierało:

- Synchronizacje z drugim urządzeniem w czasie rzeczywistym (trochę jak dokumenty google)
- wersję webową
- Możliwość darmowej współpracy choćby z jedną osobą na raz
- możliwość tworzenia linków podobnie jak ma to miejsce w obsidianie
- podział na sekcje/foldery
- fajnie jakby również tworzył graf zależności jak obsidian ale pewnie ciężko o coś takiego w darmowej apce

Z góry dzięki za pomoc :D
#worldbuilding #fantastyka #fantasy #tworczoscwlasna #programowanie #kiciochpyta #google

P.S: ale ten nowy wykop ssie xd
  • 4
@Wodzigrzmot: Nie wiem czy ktoś jeszcze tutaj odpowie, więc podzielę się z tobą na co sam się przerzuciłem. Jest to uwaga uwaga OneNote microsoftowy xd. Wbrew pozorom jak na technologie MC nie jest taki zły, można bez problemu robić linki od innych stron, a co najważniejsze automatycznie się synchronizuje. Brakuje trochę grafu z Obsidiana ale co poradzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)