Wpis z mikrobloga

Czy ktoś może mi pomóc zrozumieć o co chodzi z tym zamrożeniem rachunków za energię elektryczną i gaz na poziomie 2500 funtów za okres Październik 2022 - Marzec 2023? Nie rozumiem, jak to ma być roczne zamrożenie jak obejmuje tylko 6 miesięcy (chyba, że czegoś nie ogarniam). Jakie macie rachunki za en. elektryczną + gaz? Kurcze płacę 190 funtów miesięcznie i wydaje mi się to dużo biorąc po uwagę, że oszczędzam mocno na ogrzewaniu (aczkolwiek biorę codziennie prysznic). Czy faktycznie są teraz takie ceny, czy coś mi się nie zgadza z licznikiem? Wychodzi mi, że przez okres listopad-styczeń zużyłem dokładnie 597 kWh energii elektrycznej oraz 3880 kWh gazu. Mieszkam w domu, który jest podzielony na 2 mieszkania i płacimy razem - czyli cały dom x2 to co podałem. Ogólnie czy jak są 2 mieszkania w domu, czy każdy z nas (współlokatorów) nie powinien mieć tego 400 funtów odliczonego z rachunku? Czyli w sumie 800 funtów?

Dodam, że przez ten okres 3 tygodnie spędziłem poza UK, więc wtedy rachunek za gaz powinien spaść do prawie 0.
#uk #rachunki #gaz #elektrycznosc #trudnesprawy
  • 7
@Davidvia0:

Polecam przejsc na direct debit, i placic stala kwote przez caly rok, wtedy co rok zmienia sie tylko troche kwota ktora placisz, ale nie znacznie. Te 2500 to chodzi o to ze dom z “typowym zuzyciem” nie zaplaci wiecej niz to. To nie jest zamrozenie cen, tylko zmiejszenie ceny za kwh do jakiegos tam zuzycia. Nie wiem jak tam masz, ale ja dostawalem te 400f (rozlozone na 4 miesiace) od
@CanYouHearMe: Może to ma sens, bo teoretycznie to są 2 osobne mieszkania. Myślę, że mój współlokator używa ogrzewania dużo częściej niż ja. Chyba zacznę szukać czegoś nowego, bo chcę mieć pełną kontrolę nad własnym zużyciem i nie płacić za innych.
@CanYouHearMe: Mój dom jest też tragicznie ocieplony, z tego powodu właściciel dołożył jeden grzejnik elektryczny (którego chyba już przestanę używać). Kiedyś miałem działający termometr w sypialni i temperatura bez ogrzewania spadała szybko do 10-12 stopni ;p Będę szukał ;p
@Davidvia0: jeśli dom jest podzielony na dwa mieszkania, to kto jest na rachunku? Jak się dogadujesz z osobą odpowiedzialną za drugie mieszkanie, kto Wam wynajmuje? Macie osobny czynsz, czy podnajem?