Wpis z mikrobloga

ehhh... po wybudzeniu z uśpienia nie mogę wyszukać żadnej sieci #wif ()
karta wifi jest jakby DISABLED (?)

na #windows też mi się czasem zdarzała taka sytuacja, jednak tam w menadżerze urządzeń wyłączałem/włączałem kartę sieciową (albo odinstalowywałem) i po chwili znowu banglało, a tutaj to nie wiem co zrobić xD

jak to naprawić bez restartowania systemu? (mam parę kart których nie chcę odświeżać)

sudo lshw -c network
*-network DISABLED
description: Wireless interface
product: RTL8821CE 802.11ac PCIe Wireless Network Adapter

iwconfig
lo no wireless extensions.

enp2s0 no wireless extensions.

wlp4s0 IEEE 802.11 ESSID:off/any
Mode:Managed Access Point: Not-Associated Tx-Power=20 dBm
Retry short limit:7 RTS thr:off Fragment thr:off
Power Management:on

ping localhost
PING localhost (127.0.0.1) 56(84) bytes of data.
64 bytes from localhost (127.0.0.1): icmp_seq=1 ttl=64 time=0.047 ms
64 bytes from localhost (127.0.0.1): icmp_seq=2 ttl=64 time=0.061 ms

sudo rfkill list all
0: phy0: Wireless LAN
Soft blocked: no
Hard blocked: no
3: hci0: Bluetooth
Soft blocked: no
Hard blocked: no

#linux #ubuntu #systemyoperacyjne
Pobierz Marcinnx - ehhh... po wybudzeniu z uśpienia nie mogę wyszukać żadnej sieci #wif ᕙ(⇀‸↼...
źródło: Zrzut ekranu z 2023-01-31 11-04-10
  • 11
@Marcinnx: A nie masz skrótu klawiszowego na klawiaturze do wyłączania i włączania Wifi?

I tak dziwne, bo mam 8822CE i tam takich cyrków nie ma. Ale możesz poczytać czy to nie dotyczy twojej sieciówki czy coś
@crazy_wolf: tak, wiem...
ale używanie Linuxa jest karą za Windowsa xD
otóż Windows grzeje mi procesor non-stop do 90 °C xD
https://wykop.pl/wpis/69618179/o-co-chodzi-z-ta-nowa-aktualizacja-windowsa-%E1%95%99-

@fervi: już o tym myślałem, ale żadnego skrótu (w sensie ikonki) tutaj nie widzę na klawiaturze
jest jedynie tryb samolotowy, jednak jest wyłączony, no i sprawdzałem go już xD
chyba że jest to ukryte pod jakąś kombinacją, bez specjalnej ikonki... no ale nie wiem gdzie to znaleźć
@Marcinnx:

Spróbuj jeszcze (może któreś z tych dwóch)
sudo systemctl restart networking
sudo systemctl restart NetworkManager

____

Mam jeszcze inny głupi pomysł. Zainstaluj powertop (konsolowy program, ale ma taki interfejs a'la graficzny), znajdź swoją kartę sieciową i trzepnij ją z Good na Bad i na Good. Ew. w drugą stronę XD Powertop służy do włączania / wyłączania oszczędzania energii dla urządzeń, może to coś da, nie wiem XD
@Marcinnx: @fervi zarządzanie enegią sieciówek odbywa się hardwarowo i softwarowo. Jeśli zostało dołączone zasilanie to żadnym suwakiem ani poleceniem się jej nie wskrzesi. oczywiście bluetooth też nie działa. na jednym z laptopów pomogła mi wymiana na intela i problem ustał. zawsze można dodać acpi=off do bootowania ale chyba nie o to chodzi:)
@fervi: restart networking nie działa, restart NetworkManager nic nie wnosi..
Powertop coś mi zabanglać nie chce.. po włączeniu/wpisaniu w terminal sudo powertop dostaję tylko puste okno terminala xD

@wojciet:

żadnym suwakiem ani poleceniem się jej nie wskrzesi

dziwne, w Windowsie działało ( ͡º ͜ʖ͡º)

oczywiście bluetooth też nie działa

no, właśnie przestał działać po kolejnym uśpieniu, albo resetowaniu nmcli radio, bądź restart NetworkManager,
mimo wszystko, dzięki za chęci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
zaraz i tak zresetuję kompa, bo poprzeglądałem najważniejsze rzeczy..

jednak jeśli ktoś miałby jeszcze jakiś ekstra pomysł na rozwiązanie tego problemu, to zapraszam do dyskusji, bo problem z pewnością kiedyś powróci xD