Wpis z mikrobloga

Co się w ostatnim czasie przewróciło w czasoprzestrzeni że celica 7 generacji tj. (1999-2005) z średniej 8-10 tysięcy #!$%@? na 20-25 nawet za roczniki z początku produkcji? Przecież to żaden klasyk ani tym bardziej pseudo rajdówka żeby to miało taka wartość, można nawet powiedzieć taki samochodzik dla korpo laski aczkolwiek obiektywnie ładny. #otomoto #samochody #inflacja #januszebiznesu
  • 8
można nawet powiedzieć taki samochodzik dla korpo laski


@HxRT0301: w 20 letnim aucie? buhahah. Raczej w Mini albo Fiacie 500. Ewentualnie Volvo V30, ale nie wiem co one w tym widzą. Modele znajomych co pasują do określenia korpo laska
@Anakee: Źle w sumie sformułowałem bo chodziło mi o te korpo z lat 2000 ale rzeczywiście zobaczyć taka w starym aucie to jak zobaczyć hipisia na wielbłądzie w zimowe popołudnie
@HxRT0301: Coupe, nisko zawieszone, sportowy charakter (wygląda szybciej niż jeździ). Jak na 20 letnie auto wygląda dość dobrze, więc było do przewidzenia, że cena w pewnym momencie będzie rosła. Podobnie jak z MR2 (napęd na tył, silnik umieszczony centralnie).
@HxRT0301: za 8-10 można było kiedyś kupić słabsze egzemplarze. Dalej da się kupić za 10k, ale drugie tyle trzeba będzie włożyć co najmniej.
Ostatnio wszystkie auta podrożały, a VII gen przekroczyła już 20 lat i podobnie było z poprzednimi generacjami, które po przekroczeniu 20 lat też zaczęły drożeć.
Kiedyś względnie ładną V gen można było kupić za 2,5-3k, a teraz?

Dodatkowo przedlifty z 1zz w dużej części się wykruszyły ze względu