Wpis z mikrobloga

Czy ludzie z #medicover są jacyś nienormalni? Mam abonament z firmy, szukam laryngologa. Terminy na marzec. Myślę sobie: kuxwa, przecież do tej pory to mi ucho eksploduje.

Przypominam więc sobie o możliwości refundacji wizyty z innych placówek. Terminy już lepsze, ale i tak co najmniej 10 dni.

A wtedy trafiam na jakąś dziwną stronę, gdzie można kupić wizytę NA PONIEDZIAŁEK, w cenie 250zł. Już chciałem się zapisać, ale myślę sobie "ej zaraz, przecież znam te nazwiska". Więc zaczynam myszkować po tej stronie. Okazało się, że...

...tę stronę prowadzi MEDICOVER XDDDD

Czy te skurczybyki sprzedają wizyty poza abonamentem, przez co ludzie na subskrypcji są ruchani? No i czy jakbym się zapisał to bym dostał refundację? W końcu refundowane są wizyty z innych placówek, a o refundacji ich samych nie słyszałem.

#afera
NijuGMD - Czy ludzie z #medicover są jacyś nienormalni? Mam abonament z firmy, szukam...

źródło: Screenshot_20230205-054741_Firefox

Pobierz
  • 90
@NijuGMD Dopiero odkryłeś, że w abonamentach dostawcy sterują ruchem? Niby jak inaczej mieliby zarobic? Dlatego wybiera się ubezpieczenie a nie obsrany abonament. Jest drożej ale nie ma tego problemu.
@NijuGMD
To samo zauważyłem i też się #!$%@?łem. Miałem problem ze znalezieniem pediatry. Na mol brak terminów. Za hajs bez problemu.

Najgorsze, że podobna sprawa jest też w przychodni, w której jestem wpisany na NFZ, Etermed.

Ciezko się w tym kraju leczyć. Łatwo za to uzyskać L4.
@NijuGMD: W dawnych czasach, jak jeszcze chciało mi się dyskutować sensownie na wykopie, czasem poruszałem z kucami temat prywatnej służby zdrowia w kontekście pomysłów Korwina odnośnie całkowitej likwidacji publicznej służby zdrowia, ostrzegałem wtedy młodocianych przyszłych miliarderów że spowoduje to masę patologii bo prywatne firmy kochają maksymalizować zyski a finalnie będzie u nas jak USA albo gorzej.

Na moje argumenty nikt nie odpisywał sensownie, pisali że służba zdrowia w USA jest zła
@NijuGMD: Zdecydowana większość klientów tych placówek ma abonamenty wykupione przez korpa. Korpa chcą jak najmniej płacić, jakość usług ich nie obchodzi, zależy im tylko na tym żeby "jakie" ubezpieczenie było.
Więc mamy sytuację taką że korpa mało płacą więc są zadowolone, luxmedy i inne medicovery mało wydają na lekarzy więc też są zadowolone. A że usługi są gówniane? Nie ma to dla nich znaczenia.
@zzbkk: te abonamenty są gorsze niż NFZ. W nfzowskiej przychodni jestem w stanie na następny albo ten sam dzień dostać się do lekarza poz. W enelmedzie wizyta za tydzień. A najlepsze te same konowaly jak chcesz zapłacić poza abonamentem są na dziś nawet za 2 godziny. Wypisałem się z tego gowna i jak chce iść do specjalisty to za to płace i omijam te gowniane sieciówki
@NijuGMD: Luxmed prezentuje znacznie wyższy poziom. Abonament opłaca mi pracodawca i w warunkach jest m.in. wykaz gwarantowanego oczekiwania na wizytę do konkretnego specjalisty. Np. jeśli zgłoszę telefonicznie zapotrzebowanie na wizytę do internisty to muszą mi znaleźć jakiś wolny termin w najbliższy dzień roboczy w ciągu 24h. Nie robią też problemów ze zwrotem pieniędzy, gdy z powodu braku terminów u nich pójdzie się prywatnie na wizytę do "obcej" placówki.
@NijuGMD
a jak dostaniesz skierowanie? u mnie niektorych specjalizacji nie bylo w zadnym terminie to zadzialalo to tak ze pediatra wystawil skierowanie do laryngologa ktore dziala w placowkach towarzyszacych i tam wizyta byla praktycznie od reki. tylko musi byc skierowanie a nie samodzielne chodzenie po placówkach